more_horiz
Wiadomości

Liga Mistrzów: UEFA ukarała Atletico przed meczem z City. Klub z Madrytu odwołuje się do CAS

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 12:30
UEFA postanowiła ukarać Atletico za haniebne zachowanie kibiców podczas pierwszego meczu w Manchesterze. Na Wanda Metropolitano ma wejść o 5 tysięcy kibiców mniej, jednak klub z Madrytu liczy na odstąpienie od kary i złożył odwołanie do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS).
UEFA ukarała Atletico za haniebne zachowanie kibiców
UEFA ukarała Atletico za haniebne zachowanie kibicówFoto: JUAN MEDINA/Reuters/Forum

Atletico przegrało na wyjeździe z Manchesterem City 0:1 po golu Belga Kevina De Bruyne w pierwszym meczu ćwierćfinałowym.

Władze europejskiego futbolu poinformowały o wszczęciu postępowania w sprawie zachowania kibiców z Madrytu. Nie sprecyzowano, o jakie dokładnie wykroczenia chodzi. Dodano jednak, że Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA podejmie decyzję w tej sprawie we właściwym czasie.

UEFA zainterweniowała ws. nazistowskich emblematów i transparentów, które fani drużyny z Madrytu mieli ze sobą w Manchesterze. Goście z Hiszpanii nie kryli się z haniebnymi symbolami i jedną z zakazanych flag wywiesili w centrum miasta. Podczas spotkania wykonywali też tzw. salut rzymski, czyli pozdrowienie popularne m.in. w hitlerowskich Niemczech.

W poniedziałek zapadła decyzja - na Wanda Metropolitano nie będzie mogło wejść 5 tysięcy kibiców gospodarzy. Co więcej, podczas środowego starcia na obiekcie musi zostać umieszczony baner z napisem "NoToRacism" obok logo UEFA, co wiele wyjaśnia.

Atletico podjęło we wtorek decyzję, że odwoła się od kary do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie (CAS). Wszystko wskazuje jednak na to, że decyzja europejskiej federacji zostanie utrzymana w mocy.

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także