more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022: znamy terminy czerwcowych baraży. Zmiany w "polskiej" grupie Ligi Narodów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 17:51
Półfinał barażu o awans do mistrzostw świata pomiędzy Szkocją a Ukrainą zostanie rozegrany 1 czerwca - ogłosiła Europejska Unia Piłkarska (UEFA). Tego samego dnia Polska zagra w Lidze Narodów z Walią, która cztery dni później wystąpi w finale baraży.
Reprezentacja Ukrainy poznała termin meczu ze Szkocją
Reprezentacja Ukrainy poznała termin meczu ze SzkocjąFoto: PAP/IPA/PA Wire

"Po szczegółowych dyskusjach z ośmioma narodowymi federacjami (Armenii, Belgii, Holandii, Polski, Irlandii, Szkocji, Ukrainy i Walii) oraz FIFA, zakończonych jednogłośnym porozumieniem w godnym podkreślenia duchu solidarności i współpracy, UEFA potwierdziła dziś terminy pozostałych meczów europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata w Katarze 2022 w ścieżce, w której znalazła się Ukraina. Dostosowano też kalendarz niektórych spotkań Ligi Narodów, aby nie kolidowały one z przełożonymi meczami barażowymi" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej UEFA.

Pierwotnie półfinały i finał baraży w ścieżce A miały się odbyć 24 i 29 marca, podobnie jak w ścieżkach B i C. Jednak z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę federacja zaatakowanego kraju poprosiła o przełożenie terminu meczu półfinałowego ze Szkocją na czerwiec, na co FIFA wyraziła zgodę.

W drugim półfinale Walia pokonała Austrię i czeka teraz na wyłonienie rywala, z którym zagra o przepustkę na katarski mundial 5 czerwca.

Czerwcowe "okienko" na mecze reprezentacji posłuży także jako termin inauguracji zmagań w tym sezonie Ligi Narodów. W grupie 4 najwyższej dywizji tych rozgrywek Polska zmierzy się najpierw u siebie właśnie z Walią, z którą pierwotnie miała spotkać się 3 czerwca.

W tej grupie znalazły się też reprezentacje Belgii i Holandii, z którymi Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe, odpowiednio, 8 i 11 czerwca, by trzy dni po spotkaniu z "Pomarańczowymi" ponownie zmierzyć się z Belgią, tym razem u siebie.

Pozostałe mecze Polaków w tych rozgrywkach odbędą się zgodnie z planem 22 września (z Holandią u siebie) i 25 września (z Walią na wyjeździe).

Biało-Czerwoni zakwalifikowali się przez baraże na mundial, który rozegrany zostanie 21 listopada - 18 grudnia.

W komunikacie UEFA zaznaczyła, że dzięki poczynionym ustaleniom nie będzie wymagane przedłużenie przerw na zgrupowania drużyn narodowych.

Program meczów Polski w fazie grupowej Ligi Narodów:
1 czerwca: Polska - Walia
8 czerwca: Belgia - Polska
11 czerwca: Holandia - Polska
14 czerwca: Polska - Belgia
22 września: Polska - Holandia
25 września: Walia - Polska

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także