Premier League: gol Jana Bednarka przeciwko Arsenalowi. Southampton zaskoczył "Kanonierów"

2022-04-16, 18:12

Jan Bednarek strzelił gola w meczu z Arsenalem. Foto: Kieran Cleeves / PA Images / Forum

Jan Bednarek strzelił gola w wygranym 1:0 meczu Southamptonu z Arsenalem. Było to 4. trafienie stopera reprezentacji Polski w tym sezonie Premier League.

Polski defensor zachował się jak rasowy napastnik, gdy po zagraniu Mohameda Elyounoussiego w 44. minucie strzałem z pierwszej piłki pokonał Aarona Ramsdale'a. Gol Bednarka dał "Świętym" trzy punkty, które pozwoliły im wyprzedzić Crystal Palace i awansować na 12. miejsce w tabeli Premier League.

Potknięcie "Kanonierów" wykorzystał Manchester United, który pokonał 3:2 Norwich City. "Czerwone Diabły" zawdzięczają zwycięstwo Cristiano Ronaldo, który przeciwko "Kanarkom" zdobył hat-tricka. Dla pokonanych trafili Kieran Dowell oraz Teemu Pukki. Ekipa z Old Trafford przesunęła się na 4. miejsce angielskiej ekstraklasy; Norwich pozostaje ostatnie.

Do ostatnich sekund ważyły się losy spotkania Watfordu z Brentford. Po golach Christiana Norgaarda i Emmanuela Dennisa od 54. minuty było 1:1, ale końcówka należała do zawodników "Pszczół". W piątej minucie doliczonego czasu gry na 1:2 trafił Szwed Pontus Jansson.

W końcówce przegrał także Tottenham, który uległ 0:1 Brighton i tym samym zakończył serię 4 zwycięstw. Gola na wagę zwycięstwa "Mew" w 90. minucie zdobył Leandro Trossard. To kolejny cenny "skalp" z Londynu na koncie drużyny trenera Grahama Pottera, która przed tygodniem ograła Arsenal 2:1. W składzie Brighton zabrakło Jakuba Modera - na początku kwietnia Polak doznał poważnej kontuzji kolana i nie zagra do końca sezonu.