more_horiz
Wiadomości

Żużel: Polska pewnie pokonuje Resztę Świata. Piotr Protasiewicz ogłosił zakończenie kariery

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 20:49
Żużlowa reprezentacja Polski pokonała w Bydgoszczy zespół Reszty Świata 51:38 w towarzyskim meczu. Do wygranej Biało-Czerwonych poprowadził lider drużyny Bartosz Zmarzlik. Przed spotkaniem kapitan Stelmetu Falubazu Zielona Góra Piotr Protasiewicz  poinformował, że ten sezon będzie jego ostatnim w karierze.
Bartosz Zmarzlik zdobył 13 punktów w pięciu biegach
Bartosz Zmarzlik zdobył 13 punktów w pięciu biegachFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Polacy pewnie pokonali zespół złożony z bardzo dobrych zawodników z całego świata. Lider Biało-Czerwonych Bartosz Zmarzlik zdobył 13 punktów w pięciu biegach. Pokazał, że początek sezonu jest dla niego niezwykle udany i tak jak podczas niedawnych zawodów Grand Prix górował szybkością nad wszystkimi rywalami.

Dziesięć punktów do dorobku reprezentacji Polski dołożył Janusz Kołodziej, a po dziewięć Patryk Dudek i Maciej Janowski. Zwycięstwo Polaków nie było ani przez moment zagrożone.

W ekipie Reszty Świata bardzo dobrą dyspozycję na bydgoskim torze zaprezentowali Szwed Fredrik Lindgren - 12 pkt i Australijczyk Jason Doyle - 10 pkt.

Biało-Czerwoni prowadzili wyraźnie już po czterech pierwszych wyścigach (15:9). Później tylko utrzymywali przewagę najczęściej przywożąc w poszczególnych biegach wygraną 4:2.

Kibiców żużla w Polsce martwić może jedynie postawa jeżdżącego w Grand Prix zawodnika toruńskiego Apatora - Pawła Przedpełskiego, który w pięciu startach zgromadził zaledwie trzy "oczka".

Przed spotkaniem towarzyskim w Bydgoszczy do Żużlowej Galerii Sław Reprezentacji Polski dołączył Piotr Protasiewicz. Kapitan Stelmetu Falubazu Zielona Góra poinformował, że ten sezon będzie jego ostatnim w karierze. 47-letni zawodnik trzykrotnie w przeszłości zdobywał z reprezentacją Polski drużynowe mistrzostwo świata.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także