WTA Rzym: Iga Świątek wróciła na kort. Szybki awans i oczekiwanie na Azarenkę

2022-05-11, 16:18

Iga Świątek cieszy sie z wygranej na korcie w Rzymie . Foto: Reuters / Forum

Iga Świątek udanie rozpoczęła turniej WTA w Rzymie. Polka wygrała z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse 6:3, 6:0 i awansowała do 3. rundy turnieju.

Pierwszy set rozpoczął się od serwisu Rumunki, który od razu przełamała Polka. Tę sztukę powtórzyła przy stanie 3:1 i gdy zdawało się, że wygrana seta jest bardzo blisko, do gry wróciła Guse.

Doszło do pięciu kolejnych gemów zakończonych przełamaniem, set zakończył się zwycięstwem Polki 6:3.

Na początku drugiej partii Świątek wreszcie wygrała swój gem serwisowy, następnie udanymi returnami doszła do wyniku 2:0. Rumunka do końca meczu nie potrafiła już wygrać gema, a Iga Świątek zameldowała się w trzeciej rundzie, w której zagra z Wiktorią Azarenką.

To 24. kolejne zwycięstwo Polki.

Iga Świątek : Elena-Gabriela Ruse 6:3, 6:0

***

24-letnia Rumunka zajmuje w rankingu WTA 57. miejsce. Dotychczas obie tenisistki zmierzyły się raz - w 2018 roku w Montreux, też na kortach ziemnych, zwyciężyła nastoletnia wówczas Iga Świątek.

W Rzymie Iga Świątek będzie bronić wywalczonego rok temu tytułu. Na otwarcie miała wolny los.