Aleksandra Mirosław z kolejnym zwycięstwem. Polskie podium w Salt Lake City

2022-05-21, 09:29

Aleksandra Mirosław odniosła kolejne pucharowe zwycięstwo. Foto: Jeffrey Swinger/Reuters/Forum

Aleksandra Mirosław wygrała kolejne zawody Pucharu Świata we wspinaczce. W Salt Lake City 28-latka zwyciężyła w finale z Aleksandrą Kałucką. Polskie podium uzupełniła Natalia Kałucka.

• Aleksandra Mirosław ma w dorobku dwa tytuły mistrzyni świata oraz mistrzostwo Europy
  • Zawodniczka z Lublina zajęła też czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie wspinaczka na czas była tylko jedną z konkurencji w wieloboju
  • Polka poprawiła w Seulu swój rekord świata
  • W Salt Lake City Polki zgarnęły trzy pierwsze miejsca

Dwa tygodnie temu w Seulu Aleksandra Mirosław poprawiła własny rekord świata we wspinaczce na czas. Polka podczas kwalifikacji do Pucharu Świata w Seulu pokonała ściankę w czasie 6,64 s. Później pokonała kolejne rywalki i zwyciężyła w zawodach. Aleksandra Kałucka była trzecia.

W zawodach rozgrywanych w Salt Lake City Mirosław zwyciężyła w finale, uzyskując czas 6,93 s. W walce o zwycięstwo pokonała Aleksandrę Kałucką (7,83 s). W małym finale Natalia Kałucka (7,52 s) była szybsza od Amerykanki Emmy Hunt (7,58 s).

Patrycja Chudziak skończyła rywalizację na szóstej lokacie, a Anna Brożek odpadła w kwalifikacjach.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Indonezyjczyk Kiromal Katibin (5,64 s), który w finale pokonał Amerykanina Noah Bratschiego. Na 10. pozycji rywalizację zakończył Marcin Dzieński.

Kolejne zawody odbędą się za tydzień - także w Salt Lake City.