more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Raków mistrzem jesieni. Legia pnie się w górę tabeli - TERMINARZ, WYNIKI, TABELA

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 09:00
Władze Ekstraklasy ogłosiły terminarz wszystkich kolejek najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2022/2023. Pierwsza kolejka rozpoczęła się 15 lipca meczem Raków Częstochowa - Warta Poznań, z kolei ostatnia zaplanowana jest na 27 maja 2023 roku. Tytułu broni Lech Poznań. Do elity awansowały Miedź Legnica, Widzew Łódź i Korona Kielce.
Ogłoszono terminarz piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 20222023. Tytułu broni Lech Poznań
Ogłoszono terminarz piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Tytułu broni Lech PoznańFoto: FORUM/Tomasz Kluczynski

TERMINARZ Ekstraklasy w sezonie 2022/2023:

1. KOLEJKA (15-18 lipca)

Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 0:0
Lech Poznań - Stal Mielec 0:2
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0
Korona Kielce - Legia Warszawa 1:1
Radomiak Radom - Miedź Legnica 1:1
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 3:0
Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:1
Górnik Zabrze - Cracovia 0:2

2. KOLEJKA (22-25 lipca)

Warta Poznań - Wisła Płock 0:4
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 0:2
Cracovia - Korona Kielce 2:0
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:0
Miedź Legnica - Lech Poznań (15.00) - przełożony na inny termin
Piast Gliwice - Raków Częstochowa (15.00) - przełożony na inny termin
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:1

Stal Mielec - Radomiak Radom 1:1

3. KOLEJKA (29 lipca - 1 sierpnia)

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 0:1
Cracovia - Legia Warszawa 3:0
Radomiak Radom - Górnik Zabrze 0:3
Miedź Legnica - Warta Poznań 1:2
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:0
Lech Poznań - Wisła Płock 1:3
Raków Częstochowa - Stal Mielec 3:2
Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 2:3
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:1

4. KOLEJKA (5-8 sierpnia)

Stal Mielec - Cracovia 2:0
Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:0
Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:1
Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:2
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 0:0
Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2
KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:1
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:0
Wisła Płock - Miedź Legnica 4:1

5. KOLEJKA (12-15 sierpnia)

Miedź Legnica - KGHM Zagłębie Lubin 0:1
Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:2
Cracovia - Piast Gliwice 0:1
Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:3
Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:2
Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 4:1
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1
Korona Kielce - Warta Poznań 0:1

6. KOLEJKA (19-21 sierpnia)

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:1
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:2 
Wisła Płock - Korona Kielce 2:1
Śląsk Wrocław - Cracovia 1:1
Warta Poznań - Widzew Łódź 0:1
KGHM Zagłębie Lubin - Radomiak Radom 0:1
Piast Gliwice - Stal Mielec 4:0

7. KOLEJKA (26-28 sierpnia)

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:1
Stal Mielec - Legia Warszawa 0:1
Radomiak Radom - Korona Kielce 0:2
Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 2:1
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 3:0
Widzew Łódź - Wisła Płock 2:1
Cracovia - Warta Poznań 0:2
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:4
Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 1:0  - przeniesiony mecz 6. kolejki
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:3 - przeniesiony mecz 6. kolejki

8. KOLEJKA (2-5 września)

Legia Warszawa - Radomiak Radom 1:0
Stal Mielec - Śląsk Wrocław 2:0
Lechia Gdańsk - Warta Poznań 0:0
Cracovia - Raków Częstochowa 3:0
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:1
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 1:2
Lech Poznań - Widzew Łódź 2:0
Piast Gliwice - Miedź Legnica 2:1
Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:1

9. KOLEJKA (9-12 września)

Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 2:2
Widzew Łódź - Cracovia 2:0
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1
Radomiak Radom - Wisła Płock 2:0
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 3:3
Miedź Legnica - Korona Kielce 2:2
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 2:2
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 4:0
Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 4:0

10. KOLEJKA (16-18 września)

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1
Legia Warszawa - Miedź Legnica 3:2
Stal Mielec - Widzew Łódź 0:3
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:2
Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0
Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1
Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:2
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 2:1
Warta Poznań - Lech Poznań 0:1

11. KOLEJKA (30 września - 1 października)

Radomiak Radom - Cracovia 0:2
Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 2:3
Lech Poznań - Legia Warszawa 0:0
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 2:1
Miedź Legnica - Stal Mielec 0:2
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:1
Widzew Łódź - Raków Częstochowa 0:0
Śląsk Wrocław - Warta Poznań 0:2

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:1 - zaległy mecz 2. kolejki

12. KOLEJKA (7-10 października)

Stal Mielec - Pogoń Szczecin 4:2
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:1
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 4:1
Legia Warszawa - Warta Poznań 1:0
Cracovia - Lechia Gdańsk 0:1
KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:1
Lech Poznań - Radomiak Radom 1:0
Raków Częstochowa - Miedź Legnica 1:0
Piast Gliwice - Widzew Łódź 1:2

13. KOLEJKA (14-16 października)

Korona Kielce - Stal Mielec 0:2
Wisła Płock - Legia Warszawa 2:1
Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 2:0
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 0:3
Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:1
Miedź Legnica - Cracovia 1:1
Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 3:0
Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:2

14. KOLEJKA (21-24 października)

Widzew Łódź - Miedź Legnica 1:0
Stal Mielec - Wisła Płock 1:1
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1
Raków Częstochowa - Korona Kielce 1:0
Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:0
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2:2
Cracovia - Lech Poznań 0:0
Piast Gliwice - Radomiak Radom 1:2
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 0:3

15. KOLEJKA (28-31 października)

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 2:4
Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:0
Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:5
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:2
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:2
Lechia Gdańsk - Stal Mielec 1:0
Lech Poznań - Raków Częstochowa 1:2
Radomiak Radom - Warta Poznań 2:3

16. KOLEJKA (4-6 listopada)

Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin 3:0
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1
Piast Gliwice - Warta Poznań 0:2
Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:4
Raków Częstochowa - Wisła Płock 7:1
Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 1:0
Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:3
Lech Poznań - Korona Kielce 3:2

17. KOLEJKA (12 listopada)

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:2
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:2
Korona Kielce - Widzew Łódź 0:1
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:3
Górnik Zabrze - Miedź Legnica 0:3
Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1:2
Warta Poznań - Stal Mielec 1:1
Wisła Płock - Cracovia 1:0
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:0

18 listopada (piątek)

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:1 - zaległy mecz 2. kolejki

18. KOLEJKA (28-30 stycznia 2023 roku)

27 stycznia (piątek)

Miedź Legnica - Radomiak Radom (18.00)
Stal Mielec - Lech Poznań (20.30)

28 stycznia (sobota)

Warta Poznań - Raków Częstochowa (15.00)
Widzew Łódź - Pogoń Szczecin (17.30)
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin (20.00)

29 stycznia (niedziela)

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (12.30)
Legia Warszawa - Korona Kielce (15.00)
Lechia Gdańsk - Wisła Płock (17.30)

30 stycznia (poniedziałek)

Cracovia - Górnik Zabrze, (19.00)

19. KOLEJKA (4 lutego)

1 lutego (środa)

Miedź Legnica - Lech Poznań (20.30) - zaległy mecz 2. kolejki

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Korona Kielce - Cracovia
Lech Poznań - Miedź Legnica
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Radomiak Radom - Stal Mielec
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Warta Poznań

20. KOLEJKA (11 lutego)

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Widzew Łódź
Legia Warszawa - Cracovia
Górnik Zabrze - Radomiak Radom
Stal Mielec - Raków Częstochowa
Warta Poznań - Miedź Legnica
Wisła Płock - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Korona Kielce

21. KOLEJKA (18 lutego)

Cracovia - Stal Mielec
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Korona Kielce - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Warta Poznań
Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

22. KOLEJKA (25 lutego)

Piast Gliwice - Cracovia
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica
Lechia Gdańsk - Radomiak Radom
Legia Warszawa - Widzew Łódź
Stal Mielec - Górnik Zabrze
Warta Poznań - Korona Kielce
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

23. KOLEJKA (4 marca)

Cracovia - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Wisła Płock
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Radomiak Radom - KGHM Zagłębie Lubin
Stal Mielec - Piast Gliwice
Widzew Łódź - Warta Poznań

24. KOLEJKA (11 marca)

Piast Gliwice - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Korona Kielce - Radomiak Radom
Lechia Gdańsk - Miedź Legnica
Legia Warszawa - Stal Mielec
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
Warta Poznań - Cracovia
Wisła Płock - Widzew Łódź

25. KOLEJKA (18 marca)

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
Radomiak Radom - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Cracovia
Warta Poznań - Lechia Gdańsk
Widzew Łódź - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Stal Mielec

26. KOLEJKA (1 kwietnia)

Cracovia - Widzew Łódź
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań
Korona Kielce - Miedź Legnica
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Raków Częstochowa
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Radomiak Radom

27. KOLEJKA (8 kwietnia)

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Warta Poznań
Miedź Legnica - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Korona Kielce
Pogoń Szczecin - Cracovia
Radomiak Radom - Raków Częstochowa
Widzew Łódź - Stal Mielec
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

28. KOLEJKA (15 kwietnia)

Cracovia - Radomiak Radom
Piast Gliwice - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Widzew Łódź
Stal Mielec - Miedź Legnica
Warta Poznań - Śląsk Wrocław

29. KOLEJKA (22 kwietnia)

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Cracovia
Miedź Legnica - Raków Częstochowa
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Stal Mielec
Radomiak Radom - Lech Poznań
Warta Poznań - Legia Warszawa
Widzew Łódź - Piast Gliwice
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok

30. KOLEJKA (29 kwietnia)

Cracovia - Miedź Legnica
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań
KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk
Stal Mielec - Korona Kielce
Śląsk Wrocław - Radomiak Radom

31. KOLEJKA (6 maja)

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Cracovia
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Widzew Łódź
Górnik Zabrze - Warta Poznań
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Radomiak Radom - Piast Gliwice
Wisła Płock - Stal Mielec

32. KOLEJKA (13 maja)

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin
Piast Gliwice - Korona Kielce
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin - Miedź Legnica
Raków Częstochowa - Lech Poznań
Stal Mielec - Lechia Gdańsk
Warta Poznań - Radomiak Radom
Widzew Łódź - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Wisła Płock

33. KOLEJKA (20 maja)

Jagiellonia Białystok - Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin - Stal Mielec
Korona Kielce - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Radomiak Radom - Widzew Łódź
Warta Poznań - Piast Gliwice
Wisła Płock - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica

34. KOLEJKA (27 maja)

Cracovia - Wisła Płock
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Miedź Legnica - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin
Stal Mielec - Warta Poznań
Widzew Łódź - Korona Kielce

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1. Raków Częstochowa 17 13 2 2 35-12 41 +23
2. Legia Warszawa 17 9 5 3 24-19 32 +5
3. Widzew Łódź 17 9 2 6 22-17 29 +5
4. Pogoń Szczecin 17 8 5 4 29-25 29 +4
5. Wisła Płock 17 8 4 5 29-24 28 +5
6. Lech Poznań 16 8 4 4 20-15 28 +5
7. Stal Mielec 17 8 3 6 25-22 27 +3
8. Cracovia 17 7 4 6 18-12 25 +6
9. Warta Poznań 17 7 4 6 18-16 25 +2
10. Radomiak Radom 17 7 2 8 21-23 23 -2
11. Śląsk Wrocław 17 5 6 6 17-22 21 -5
12. Górnik Zabrze 17 5 5 7 26-28 20 -2
13. Jagiellonia Białystok 17 4 6 7 25-26 18 -1
14. Lechia Gdańsk 17 5 2 10 18-30 17 -12
15. KGHM Zagłębie Lubin 17 4 5 8 13-27 17 -14
16. Piast Gliwice 17 4 4 9 18-22 16 -4
17. Korona Kielce 17 3 4 10 17-26 13 -9
18. Miedź Legnica 16 3 3 10 18-27 12 -9
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze

Tabela:

Tabela Ekstraklasy Tabela Ekstraklasy

red/Ekstraklasa.org

Zobacz także

Zobacz także