more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022: reprezentacja Ukrainy zagra o awans na mundial. Piłkarze otrzymali od żołnierzy flagę z frontu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 13:34
Piłkarze reprezentacji Ukrainy, którzy zmierzą się dziś z Walią w Cardiff o awans na mundial w Katarze, wywieszą w szatni flagę otrzymaną od żołnierzy z frontu.
Reprezentacja Ukrainy rozbiła Szkotów w półfinale
Reprezentacja Ukrainy rozbiła Szkotów w półfinaleFoto: AP/Associated Press/East News

- Ja osobiście nie mam żadnego bezpośredniego kontaktu z żołnierzami na froncie, ale piłkarze mają tam znajomych, z niektórymi rozmawiali osobiście. Dostali od nich flagę, którą powiesimy w szatni - przekazał trener ukraińskiej kadry Ołeksandr Petrakow.

- Flaga to symbol, ale my bez względu na okoliczności chcemy się skupić na meczu, na grze w piłkę - dodał szkoleniowiec.

Ukraina baraże miała rozegrać już w marcu, ale ze względu na rosyjską inwazję zbrojną na ten kraj jej spotkania FIFA przełożyła na czerwiec. W środę Ukraińcy wygrali w Glasgow ze Szkotami 3:1 i w niedzielę o godz. 18.00 powalczą z Walią o awans do mundialu.

- Nie oczekujemy, że Walijczycy podarują nam zwycięstwo ze względu na okoliczności. Oni walczą o awans tak samo jak my. I dla nich, i dla nas to na dziś najważniejszy mecz w życiu. Zrobimy wszystko, by wygrać, ale to tylko sport - zaznaczył Petrakow.

Obie drużyny do tej pory tylko raz wystąpiły w najważniejszej piłkarskiej imprezie - Walia w 1958 roku, kiedy w turnieju w Szwecji w ćwierćfinale została wyeliminowana przez Brazylię, przegrywając 0:1 po golu legendarnego Pelego, a Ukraina w 2006 roku na niemieckich boiskach w ćwierćfinale uległa Italii 0:3.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także