MŚ w pływaniu: Thomas Ceccon z rekordem świata na 100 m st. grzbietowym! Ksawery Masiuk szósty

2022-06-20, 20:54

Złoty medal wywalczył Włoch Thomas Ceccon, który ustanowił nowy rekord świata - 51,60. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Amerykanie. Foto: PAP/EPA/Tamas Kovacs

Ksawery Masiuk zajął szóste miejsce w finale 100 metrów stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw świata w Budapeszcie. Złoty medal wywalczył Włoch Thomas Ceccon, który ustanowił nowy rekord świata - 51,60. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Amerykanie. Drugi był Ryan Murphy (51,97), a trzeci Hunter Armstrong (51,98). Polak uzyskał 52,75.

MŚ w pływaniu. Thomas Ceccon ustanowił rekord świata na 100 m st. klasycznym

Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Amerykanie. Drugi był Ryan Murphy (51,97), a trzeci Hunter Armstrong (51,98).

Polak w półfinałach był czwarty, poprawiając własny rekord kraju - 52,58.

Krzysztof Chmielewski poza finałem

Krzysztof Chmielewski odpadł w półfinale 200 metrów stylem motylkowym. Polak uzyskał czas 1:55,01 i zajął 9. miejsce w gronie półfinalistów.

Chmielewski ustanowił nowy rekord życiowy, a do ósmego miejsca (ostatniego dającego awans) zabrakło mu 0,1 sek.

Najlepszy w półfinałach był Węgier Kristof Milak (1:52,39).