Wimbledon 2022: trzy sety i zwroty akcji. Rosolska była o włos od sukcesu

2022-07-06, 17:54

Alicja Rosolska i Erin Routliffe odpadły z Wimbledonu na etapie ćwierćfinału. Foto: ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe przegrały z Amerykankami Danielle Collins i Desirae Krawczyk 1:6, 7:6 (7-4), 3:6 w ćwierćfinale zmagań deblistek na kortach Wimbledonu.

Polsko-nowozelandzka para zakończyła podbój Wimbledonu

Rozstawione z numerem 11. Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe awansowały do ćwierćfinału debla w wielkoszlemowym Wimbledonie. W poniedziałek pokonały grające z "piątką" Amerykankę Asię Muhammad i Japonkę Enę Shibaharę 6:4, 7:6 (7-3)Wcześniej w 1. rundzie pokonały Amerykanki Catherine Harrison i Sabrinę Santamarię 6:7 (3-7), 7:5, 7:6 (10-7).

W 1. rundzie miksta Alicja Rosolska występowała w parze z Nowozelandczykiem Michaelem Venusem. Ulegli słynnej Amerykance Venus Williams i Brytyjczykowi Jamie Murrayowi 3:6, 7:6 (7-3), 3:6

36-latka była ostatnią reprezentantką Polski w turnieju seniorskim. Na londyńskiej trawie największy sukces odniosła w 2018 roku, kiedy dotarła do półfinału debla.

- Z obiema zawodniczkami grałam razem w parze, więc dobrze się znamy. Grają one mocny, agresywny tenis i widać, że są w formie. Mam nadzieję, że będzie to kolejny dobry mecz - mówiła przed meczem w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki.

Zwroty akcji w trzysetowym boju

Pierwszy set przebiegł pod znakiem dominacji Amerykanek, które przełamały polsko-nowozelandzką parę dwukrotnie, co przełożyło się na zwycięstwo 6:1 w pierwszym secie.

Druga partia rozpoczęła się od bardzo wyrównanego gema przy serwisie Routliffe. Choć duet Rosolskiej prowadził już 40:0, to ostatecznie uzyskał prowadzenie dopiero po grze na przewagi. W trzecim gemie, w którym serwowała Rosolska, polsko-nowozelandzka para została przełamana, co znacznie przybliżyło Collins i Krawczyk do zwycięstwa, jednak po chwili duet Polki zdołał "odłamać" kolejnego gema.

W siódmym gemie Amerykanki ponownie poradziły sobie z serwisem Polki, a po chwili ponownie nie obroniły swojego serwisu, co przełożyło się na rezultat 5:5. O losach seta i meczu zadecydował tie-break, w którym lepsze okazały się Rosolska i Routliffe (7-4).

W trzecim secie kluczowe okazało się przełamanie Polki i Nowozelandki w czwartym gemie, które zagwarantowało Collins i Krawczyk zwycięstwo 6:3.

Wynik meczu 1/4 finału:

Alicja Rosolska (Polska)/Erin Routliffe (Nowa Zelandia) - Danielle Collins (USA)/Desirae Krawczyk (USA) 1:6, 7:6 (7-4), 3:6