Wimbledon 2022: Tatjana Maria postraszyła Ons Jabeur. Tunezyjka poznała finałową rywalkę

2022-07-07, 20:45

Ons Jabeur awansowała do finału Wimbledonu. Foto: PAP/EPA/NEIL HALL

Rozstawiona z numerem trzecim Tunezyjka Ons Jabeur pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Tatjanę Marię 6:2, 3:6, 6:1 w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. Jej rywalką w finale będzie reprezentantka Kazachstanu Jelena Rybakina, która pokonała Rumunkę Simonę Halep.

Maria postraszyła Jabeur w półfinale

Tatjana Maria nie bez trudności zdołała obronić swoje podanie w trwającym ponad 7 minut pierwszym gemie. Tunezyjka bez większych problemów zwyciężała przy własnym serwisie, ponadto zdołała przełamać rywalkę w trzecim i siódmym gemie, co przełożyło się na zwycięstwo w pierwszym secie 6:2.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić nie tylko w futbolu. W trzecim gemie drugiej partii Jabeur nie wykorzystała dwóch break-pointów, a chwilę później to Maria świętowała przełamanie Tunezyjki i ponowne utrzymanie serwisu, co przełożyło się na prowadzenie 4:1. Niemka polskiego pochodzenia ostatecznie utrzymała tę przewagę i wyrównała stan rywalizacji.

Decydująca odsłona należała już do Jabeur, która pewnie wygrała 6:1. Jej rywalką w finale będzie reprezentantka Kazachstanu Jelena Rybakina, która pokonała Rumunkę Simonę Halep.

Tunezyjka o krok od tytułu

Po odpadnięciu w poprzednich rundach pozostałych tenisistek z czołowej dziesiątki światowego rankingu, w tym liderki Igi Świątek, Jabeur jest uznawana przez wielu za faworytkę tegorocznych zmagań w Londynie.

Awans do półfinału to jej największy sukces w wielkoszlemowych imprezach - wcześniej była w ćwierćfinale Australian Open (2020) i właśnie Wimbledonu (2021).

Jednocześnie Jabeur jest dopiero czwartą tenisistką z Afryki w erze Open (a pierwszą od 1997 roku), która dotarła do czołowej czwórki turnieju wielkoszlemowego.

Agnieszka Radwańska o występie w turnieju legend i Tatjanie Marii 2:19
+

Wyniki czwartkowych półfinałów singla kobiet w wielkoszlemowym turnieju tenisowym w Wimbledonie:

Ons Jabeur (Tunezja, 3) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:2, 3:6, 6:1
Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Simona Halep (Rumunia, 16) 6:3, 6:3