more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne MŚ: ile medali w Eugene zdobędą Polacy? Brytyjczycy policzyli

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 08:30
Według dziennikarzy brytyjskiego magazynu "Athletics Weekly" polscy lekkoatleci podczas tegorocznych mistrzostw świata w Eugene (15-24 lipca) zdobędą cztery medale.
Mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki jest jednym z faworytów tegorocznych lekkoatletycznych MŚ w Eugene
Mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki jest jednym z faworytów tegorocznych lekkoatletycznych MŚ w EugeneFoto: Łukasz Szeląg

Liczba medali, które mogą zdobyć Polacy na MŚ Eugene 2022 ma być mniejsza niż podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio

Mocna reprezentacja Polski na MŚ Eugene 2022

Zawody, które zaplanowano w amerykańskim Eugene i Portland odbędą się po prawie rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Wcześniej przekładano igrzyska w Tokio i tym samym MŚ, które po trzech latach ponownie odbędą się na otwartym stadionie.

W Stanach Zjednoczonych pojawi się solidna grupa reprezentantów Polski, między innymi z mistrzem olimpijskim w rzucie młotem Wojciechem Nowickim i złotym medalistą w chodzie Dawidem Tomalą. Niestety zabraknie utytułowanej młociarki Anity Włodarczyk, która z powodu kontuzji nie wystartuje w Eugene i już szykuje się na igrzyska w Paryżu. 

Lekkoatletyczne MŚ. Ile medali zdobędzie Polska w Eugene?

Według uznanego brytyjskiego magazynu "Athletics Weekly" Polska zdobędzie na mistrzostwach świata w Eugene cztery medale: złoto Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem i srebro Pawła Fajdka oraz srebrne krążki w sztafetach 4x400 drużyny mieszanej oraz 4x400 kobiet. 


18. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 15-24 lipca 2022 roku w amerykańskich miastach Eugene i Portland w stanie Oregon. Reprezentacja Polski liczy 45 zawodników.

Posłuchaj
04:02 Kadra Eugene 2022.mp3 Lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022. Reprezentanci Polski są już na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych, a rozmawiał z nimi Rafał Bała (IAR)

MŚ Eugene 2022. Wojciech Nowicki szykuje się na lekkoatletyczne MŚ:

Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także