more_horiz
Wiadomości

Katar 2022: luksusowe hotele i pałace dla reprezentacji. Gdzie mieszkają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 13:12
Wszystkie 32 reprezentacje, które wystąpią w mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze, są zakwaterowane na terytorium tego niewielkiego kraju w luksusowych pałacach i hotelach. 
Reprezentacja Polski zagra na tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze
Reprezentacja Polski zagra na tegorocznych mistrzostwach świata w KatarzeFoto: Shutterstock.com/Dziurek

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze będą nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

24 drużyny mieszkają w hotelach i innych luksusowych obiektach "odległych od siebie w promieniu 10 km". W tej grupie jest reprezentacja Polski, której bazą jest pięciogwiazdkowy Ezdan Palace Hotel w stolicy kraju - Dausze. Wybudowany w stylu andaluzyjskim, został oddany do użytku w maju 2018 roku.

MŚ Katar 2022. Gdzie jest zakwaterowana reprezentacja Polski?

Blisko Polaków, w kurorcie Al Messila koło Dauhy, stacjonują mistrzowie świata - Francuzi. Jak podała agencja AFP, zakwaterowanie w tamtejszych willach kosztuje ponad 2,5 tys. dolarów za noc (2469 euro).

Wśród ośmiu drużyn, które wybrały lokalizacje w większej odległości od innych, są Niemcy. Ich bazą jest Zulal nad Zatoką Perską, najbardziej oddalony od Dauhy, reklamowany jako największe centrum odnowy biologicznej na Bliskim Wschodzie, a jednocześnie własność panującej rodziny Kataru. Apartament królewski jest tam oferowany za ponad 10 tys. dolarów za noc.

We wszystkich hotelach obowiązuje zakaz spożywania alkoholu - podkreśliła FIFA.

Organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad miliona kibiców. Niektórzy z nich zarezerwowali hotele za ponad 2 tys. dolarów za noc, podczas gdy inni będą musieli zadowolić się bardziej przystępnymi cenowo bungalowami i namiotami na pustyni.

Reprezentacja Polski na MŚ Katar 2022. Kiedy i z kim zagra kadra?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

polskieradio24.pl 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także