BNP PARIBAS Poland Open: Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska zwycięskie w półfinale. Będzie "polski" finał?

2022-07-29, 18:00

Rozstawione z numerem drugim Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska awansowały do finału debla . Foto: Krzysztof Jarosz/Forum

Rozstawione z "dwójką" Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska pokonały Gruzinkę Natelę Dzalamidze i Szwajcarkę Viktoriję Golubic 6:4, 3:6, 10-8 w półfinale turnieju tenisowego WTA 250 w Warszawie. Ich rywalki wyłonione zostaną w sobotę.

Polska para nie rozpoczęła meczu najlepiej - szybko została przełamana, ale w kolejnych gemach odrobiła straty i objęła prowadzenie 4:1. Chwilę później Gruzinka oraz Szwajcarka doprowadziły do wyrównania, ale nie były w stanie odwrócić losów seta - Kawa i Rosolska utrzymały swoje podanie, a w ostatnim gemie przełamały rywalki i wygrały 6:4.

Początek drugiej partii był wyrównany, lecz w połowie inicjatywę przejęły Dzalamidze i Golubic, obejmując prowadzenie 5:2. W końcówce Polki jeszcze przełamały przeciwniczki, ale nie zdążyły już odrobić strat - przegrały 3:6.
W super tie-breaku walka między tenisistkami toczyła się punkt za punkt. W najważniejszym momencie w końcówce Polki zbudowały minimalną przewagę i nie wypuściły już zwycięstwa z rąk, wygrywając 10-8.

W finale Kawa i Rosolska zmierzą się z wygranymi starcia Maja Chwalińska/Jesika Maleckova - Anna Danilina/Anna-Lena Friedsam, które zostanie rozegrane w sobotę.

Wynik półfinału debla:

Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska (Polska, 2) - Natela Dzalamidze, Viktorija Golubic (Gruzja, Szwajcaria) 6:4, 3:6, 10-8.

Kawa nie może doczekać się już spotkania finałowego (PR1) 0:27