more_horiz
Wiadomości

Wicelider rankingu ATP Alexander Zverev choruje na cukrzycę. Co z występem na US Open?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 13:00
Wicelider światowego rankingu tenisistów Alexander Zverev ujawnił, że choruje na cukrzycę. Niemiec potwierdził także, że założył fundację, która będzie pomagać ludziom dotkniętym tą chorobą.
Alexander Zverev przyznał, że zmaga się z cukrzycą
Alexander Zverev przyznał, że zmaga się z cukrzycąFoto: Shutterstock.com/Janet McIntyre

Mistrz olimpijski z Tokio dodał, że chce być przykładem, iż chorując, można osiągać sukcesy w sporcie i normalnie żyć. Jego fundacja - jak zaznaczył - szczególnie będzie wspomagać finansowo dzieci i młodzież dotkniętych cukrzycą.

Alexander Zverev ma cukrzycę. "Problem jest ogromny"

- Nie interesowałem dość długo problemami zdrowotnymi, jakie ma ludzkość. Ale im byłem starszy, tym bardziej widziałem, że problem jest ogromny. Doszedłem do wniosku, że kto może, powinien pomagać. Teraz uważam, że nadszedł na to właściwy czas - powiedział tenisista.

Alexander Zverev miał cztery lata, gdy wykryto u niego cukrzycę typu 1. Aktualnie 25-letni zwycięzca 19 turniejów ATP dochodzi do siebie po operacji więzadła w stawie skokowym. Kontuzji doznał na początku czerwca w półfinale turnieju Rolanda Garrosa.

Wicelider rankingu ATP i mistrz olimpijski zagra w US Open?

- Mam nadzieję, że rehabilitacja będzie przebiegała sprawnie i będę mógł wystąpić w US Open - dodał.

Turniej US Open odbędzie się w dniach 29 sierpnia - 11 września. Tytułów bronią Brytyjka Emma Raducanu oraz Rosjanin Daniił Miedwiediew. 

Zawody odbędą się na USTA Billie Jean King National Tennis Center - kompleksie sportowym we Flushing Meadows-Corona Park w nowojorskiej dzielnicy Queens. US Open rozgrywany jest od 1881 roku. 


Czytaj także:


Zobacz także

Zobacz także