more_horiz
Wiadomości

PGE Ekstraliga: Fogo Unia Leszno - Motor Lublin. Zmiany w ćwierćfinałach

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2022 16:12
Pierwszy mecz ćwierćfinału żużlowej PGE Ekstraligi między Fogo Unią Leszno a Motorem Lublin odbędzie się dwa dni wcześniej, niż pierwotnie zakładano - 19 sierpnia. Ma to związek z Grand Prix Challenge zaplanowanym na 20 sierpnia w Glasgow.
Pierwszy mecz ćwierćfinału żużlowej PGE Ekstraligi między Fogo Unią Leszno a Motorem Lublin odbędzie się dwa dni wcześniej niż pierwotnie zakładano
Pierwszy mecz ćwierćfinału żużlowej PGE Ekstraligi między Fogo Unią Leszno a Motorem Lublin odbędzie się dwa dni wcześniej niż pierwotnie zakładanoFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Pierwotnie kalendarz sportu żużlowego przewidywał, że wszystkie trzy pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się jednego dnia - 21 sierpnia w godzinach 14.00, 16.30 i 19.15. Ze względu na to, że ośmiu zawodników reprezentujących kluby ekstraligi weźmie udział w turnieju Grand Prix Challenge zaplanowanym na 20 sierpnia w Glasgow, doszło jednak do zmiany w terminarzu.

Fogo Unia Leszno - Motor Lublin. Zmiany w ćwierćfinałach PGE Ekstraligi

- Biorąc pod uwagę logistykę i potencjalne zagrożenia dotyczące przelotów, fakt, iż w Glasgow zawody rozpoczynać będą się o godzinie 19.00 czasu lokalnego, w porozumieniu z CANAL+, ELEVEN SPORTS, a także organizatorami meczów, mając na uwadze aktualne połączenia lotnicze Wielkiej Brytanii z Polską, podjęliśmy decyzję o rozegraniu jednego meczu 19 sierpnia, a tym samym skorzystaliśmy również z przysługujących PGE Ekstralidze slotów, które obejmują dla naszych rozgrywek piątki i niedziele - powiedział prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski.

19 sierpnia odbędzie się jedynie mecz Fogo Unii Leszno z Motorem Lublin. For Nature Solutions Apator Toruń zmierzy się z Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 21 sierpnia o 16.15, natomiast trzy godziny później broniąca tytułu Betard Sparta Wrocław powalczy z zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa.

Wszystkie rewanżowe spotkania odbędą się zgodnie z planem 28 sierpnia. Zwycięzcy dwumeczów awansują do półfinałów (2-4 września), a stawkę uzupełni "najlepszy przegrany".


Czytaj także:


Zobacz także

Zobacz także