more_horiz
Wiadomości

Konflikt na linii FC Barcelona - Frenkie de Jong? Media: do akcji wkroczyli prawnicy

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 15:38
Frenkie de Jong ma być oburzony sposobem, w jaki Barcelona próbuje wpłynąć na obniżenie jego pensji. Według "Mundo Deportivo" prawnicy Holendra poinformowali o sytuacji wiele organizacji, w tym przedstawicieli La Liga.
Według mediów prawnicy Frenkiego de Jonga poinformowali o sytuacji m.in. przedstawicieli La Liga
Według mediów prawnicy Frenkiego de Jonga poinformowali o sytuacji m.in. przedstawicieli La LigaFoto: PAP/EPA/Alejandro Garcia
  • FC Barcelona nie będzie mogła zarejestrować nowo pozyskanych piłkarzy, jeśli nie spełni zasad finansowego fair play nałożonego przez władze La Liga 
  • Władze katalońskiego klubu szukają rozwiązania tego problemu i chcą pozyskać w budżecie nowe środki 
  • W najbliższym czasie z Camp Nou może odejść kilku zawodników
  • "Blaugrana" próbuje obniżyć pensję niektórym piłkarzom

Cięcia kosztów za wszelką cenę?

Barcelona szuka możliwości, by pozyskać kolejne fundusze. Wcześniej z klubu odeszli Phillippe Coutinho, Oscar Mingueza, Ruqui Puig, Neto i Dani Alves. Clement Lenglet oraz Francisco Trincao zostali wypożyczeni, co pomogło odciążyć budżet płacowy, jednak to wciąż za mało.

Napięcie tworzy się na linii Frenkie de Jong - klub. Holenderski pomocnik i "Blaugrana" nie mogą dojść do porozumienia w sprawie jego wynagrodzenia. De Jong ma być oburzony działaniami "Dumy Katalonii", która próbuje na nim wymusić obniżenie pensji. Wcześniej "The Athletic" donosił, że Barcelona zagroziła nawet podjęciem kroków prawnych przeciwko swojemu zawodnikowi.

"Blaugrana" pragnie anulować obecny kontrakt 25-latka, w którym doszukuje się nieprawidłowości i powrócić do umowy z 2019 roku, kiedy oczywiście de Jong zarabiał mniej. 

Media: do akcji wkroczyli prawnicy

Według "Mundo Deportivo" de Jong polecił swoim prawnikom skontaktowanie się ze Stowarzyszeniem Hiszpańskich Piłkarzy (AFE), Międzynarodowym Stowarzyszeniem Zawodowych Piłkarzy (FIFPro) oraz La Liga w sprawie traktowania go przez Barcelonę.

De Jong uważa, że ​​jest ofiarą nagonki na jego wizerunek, zaplanowanej przez kataloński klub.

Manchester United pozostaje zainteresowany De Jongiem, o ile piłkarz zdecyduje się rozstać z katalońską drużyną. Opłata została uzgodniona między dwoma klubami w lipcu, ale od tego czasu negocjacje utknęły w martwym punkcie. Pojawiają się także doniesienia o zainteresowaniu Holendrem ze strony Chelsea.


Oficjalna prezentacja Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie na Camp Nou:

Czytaj także:


Robert Lewandowski Robert Lewandowski

Zobacz także

Zobacz także