more_horiz
Wiadomości

Liga Konferencji: trener Lecha pewny swego. "Awansujemy na 100 procent"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 11:45
Lech Poznań sensacyjnie przegrał z Vikingurem Reykjavik (0:1) w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Mimo to, trener mistrzów Polski zachowuje spokój przed czwartkowym rewanżem. - Jestem przekonany, że awansujemy do kolejnej rundy - powiedział John van den Brom. 
John van den Brom nie traci wiary w swoich podopiecznych
John van den Brom nie traci wiary w swoich podopiecznych Foto: PAP/Paweł Jaskółka

John van den Brom został trenerem Lecha Poznań w czerwcu, zastępując Macieja Skorżę, który musiał opuścić mistrza Polski z powodów osobistych.

Fatalny początek sezonu. "Kolejorz" w kryzysie 

Początek pracy Holendra nie jest udany. Lechici przegrali mecz o Superpuchar Polski z Rakowem Częstochowa, w Ekstraklasie zanotowali dwa remisy i porażkę, a z eliminacji Ligi Mistrzów odpadli już na pierwszej przeszkodzie, wysoko przegrywając z azerskim Karabachem.

"Kolejorz" wciąż ma jednak szansę na awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Przed tygodniem mistrzowie Polski skompromitowali się jednak na Islandii, ulegając Vikingurowi Reykjavik 0:1. Ich awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji stanął pod znakiem zapytania.

Trener Lecha pewny swego 

Mimo porażki z półamatorskim zespołem z Islandii, John van den Brom jest pełen optymizmu przed czwartkowym rewanżem.

- To bardzo ważny mecz dla nas wszystkich. Musimy zagrać lepiej. Jestem przekonany w 100 procentach, że awansujemy do kolejnej rundy - mówił Holender na środowej konferencji prasowej.

Jeśli Lech zdoła ograć mistrza Islandii, o awans do fazy grupowej LK powalczy z przegranym meczu Malmoe FF (Szwecja) - Dudelange (Luksemburg).

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także