more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne ME: Wojciech Nowicki nie myśli o medalu. "Najważniejsze dobre rzuty"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 14:52
– Dla mnie najważniejsze jest, by oddać dobre rzuty, bo tylko wtedy mogę zdobyć medal w Monachium. Nie myślę o wejściu na podium, a właśnie o dobrych rzutach – mówi przed startem w mistrzostwach Europy Wojciech Nowicki, mistrz olimpijski w rzucie młotem. W poniedziałek w stolicy Bawarii rozpoczną się mistrzostwa Starego Kontynentu.
Wojciech Nowicki chce obronić tytuł mistrza Europy
Wojciech Nowicki chce obronić tytuł mistrza Europy Foto: Paweł Skraba

Wojciech Nowicki w tym roku ma już na swoim koncie m.in. wicemistrzostwo świata. Jest wielce prawdopodobne, że w Monachium również stoczy bój z Pawłem Fajdkiem o złoty medal. – Ta rywalizacja z Pawłem wzajemnie nas nakręca. Lubię startować z nim, bo wiem, że to naprawdę godny rywal. I zawsze miło jest też stanąć na podium z innym Polakiem – tłumaczy młociarz InPost Team.

Młociarze przystąpią do rywalizacji w środę, gdy w sesji porannej na stadionie olimpijskim w Monachium odbędą się eliminacje. Finał zaplanowany jest dzień później w sesji wieczornej. – Ostatnio w Eugene udało mi się zakończyć eliminacje w pierwszym rzucie i wiadomo, że chciałbym, żeby tak samo było w Monachium. Dobre wejście w eliminacje powoduje brak stresu i większą pewność siebie w konkursie finałowym – tłumaczy Nowicki.

Polska dominacja w rzucie młotem

Polscy młociarze w ostatnich latach zdecydowanie panują w imprezach lekkoatletycznych. Nowicki, oprócz tego, że jest aktualnym mistrzem olimpijskim z Tokio i wicemistrzem świata, to w Monachium będzie bronił mistrzostwa Europy. Tam wygrał z Pawłem Fajdkiem dość wyraźnie, bo miał półtora metra przewagi.

– Historia jest piękna, ale nie ma w takich przypadkach żadnego znaczenia. Dzisiaj obaj z Pawłem jesteśmy innymi zawodnikami i rzucamy dalej. Mam nadzieję, że w ciekawym miejscu, jakim jest Stadion Olimpijski w Monachium damy dobre show i zapewnimy emocje przede wszystkim polskim kibicom, ale nie tylko – dodaje. W ostatnim czasie Nowicki przegrał z Fajdkiem w Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie, ale kilka dni później w węgierskim Szekesfehervar był lepszy.

Po zdobyciu wicemistrzostwa świata w amerykańskim Eugene Nowicki ogłosił, że to dla niego koniec sezonu i nie wystartuje w mistrzostwach Europy. Kilka dni później zmienił jednak zdanie i postanowił kontynuować sezon.

– Cieszę się z tego, że udało się poukładać wszystkie sprawy i nie muszę przerywać sezonu. Wiadomo, że pracując przez zdecydowaną część roku na zgrupowaniach robimy to kosztem życia rodzinnego. Razem z trenerką wszystko jednak dobrze zaplanowaliśmy i zdecydowałem się jednak powalczyć o medal w Monachium – mówi młociarz InPost Team.

Mistrzostwa wielu dyscyplin 

Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Monachium rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do niedzieli. Zawody są częścią miltidyscyplinarnych mistrzostw Europy, które odbędą się w stolicy Bawarii.

O tytuły najlepszych na Starym Kontynencie, oprócz lekkoatletów, powalczą także zawodnicy w siatkówce plażowej, kajakarstwie, wioślarstwie, kolarstwie, gimnastyce artystycznej, wspinaczce sportowej, tenisie stołowym i triathlonie. Pierwsze medale, już w czwartek, rozdano w gimnastyce artystycznej.

Monachium ME 2022  Monachium ME 2022

Czytaj także:

inf.prasowa

Zobacz także

Zobacz także