more_horiz
Wiadomości

Tomasz Świątek dla Polskiego Radia: Iga zrobiła kosmiczny skok

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2022 09:15
Iga Świątek odpadła niedawno z turnieju WTA w Toronto i czeka na rywalkę w zawodach w amerykańskim Cincinnati. - Przez pierwsze pół tego roku Iga zrobiła kosmiczny skok - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Tomasz Świątek, ojciec liderki światowego rankingu tenisistek.
Iga Świątek jako triumfatorka wielkoszlemowego French Open na kortach im. Rolanda Garrosa
Iga Świątek jako triumfatorka wielkoszlemowego French Open na kortach im. Rolanda GarrosaFoto: Shutterstock.com/Leonard Zhukovsky

Iga Świątek od początku roku wygrała już sześć turniejów, w tym wielkoszlemowy French Open w Paryżu, a od 4 kwietnie jest liderką rankingu tenisistek WTA

Tomasz Świątek dla Polskiego Radia: Iga zrobiła kosmiczny skok

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycji "Wolna sobota z Jedynką" Tomasz Świątek odpowiadał na pytania Cezarego Gurjewa w kwestii ostatnich występów Igi Świątek na światowych kortach. Ojciec tenisistki przyznał, że nie miesza się w działania trenerów, dopóki wszystko działa poprawnie. 

- Generalnie staram się nie ingerować w działania sztabu, ale faktycznie chcę być ojcem i chcę być obok Igi. Ma swój rozbudowany sztab trenerski i dopóki wszystko działa, jak należy, tego się nie zmienia - mówił Świątek w Polskim Radiu. 

Ojciec Igi Świątek zaznaczył, że jego córka zaliczyła ogromny postęp w ostatnim czasie i stała się dojrzałą tenisistką. - Przez pierwsze półrocze tego roku Iga zrobiła kosmiczny skok. Od momentu, kiedy zaczęła wygrywać te turnieje rangi 1000, to dla mnie totalny lot w kosmos. Błyskawicznie wydoroślała i szybko stała się numerem "1" w światowym rankingu - przyznał. 

"Trzeba robić swoje"

Tomasz Świątek stwierdził również, że nie licząc sukcesów Igi w tenisie, życie jego rodziny jest takie jak dawniej. - Zachowujemy się tak samo, w naszym życiu nic się nie zmieniło. Ja nie patrzę na Igę, jako na numer "1", tylko jak na swoją córkę - podkreślił. 

- Trzeba wytrwałości i dużo cierpliwości, ale też chłodnego kalkulowania. Po prostu trzeba robić swoje. Nawet jakby Iga była druga czy dziesiąta w rankingu, to myślę, że z tego też dałoby się czerpać jakąś radość - mówił Świątek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Cezarego Gurjewa z Tomaszem Świątkiem, ojcem Igi Świątek, liderki światowego rankingu tenisistek WTA

Posłuchaj
05:39 Świątek Tomasz PR1.mp3 O tym m.in., jak zmieniło się życie raszynianki w ostatnich miesiącach, z jej ojcem Tomaszem Świątkiem - byłym wioślarzem, olimpijczykiem z Seulu - na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycji "Wolna sobota z Jedynką" rozmawiał Cezary Gurjew (PR1)

Czytaj także:

red/IAR

Zobacz także

Zobacz także