Serie A: napastnik Napoli w pięknym stylu "rozprawił się" z rasistami. Trudno o lepszą ripostę

2022-08-17, 10:46

Victor Osimhen wzbudził spore emocje swoją "cieszynką" podczas meczu z Hellasem Verona. Foto: PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA

Victor Osimhen nie miał łatwego życia podczas wyjazdowego meczu Napoli z Hellasem Werona (5:2). Kibice gospodarzy obrali sobie za cel nigeryjskiego napastnika, obrażając go na tle rasowym. Snajper "Azzurrich" odpowiedział im w najlepszy możliwy sposób - strzelił gola i zaprezentował "cieszynkę" o której mówią całe Włochy.

Napoli miało spore problemy z Hellasem w pierwszej połowie - ekipa z Werony prowadziła od 29. minuty po golu Lasagnii, a miejscowi kibice triumfowali. Niestety nie potrafili robić tego z klasą i szacunkiem dla rywali. Za każdym razem, kiedy do piłki dochodził ciemnoskóry Osimhen, fani Hellasu wydawali z siebie "małpie" odgłosy.

W końcówce pierwszej odsłony Napoli wróciło do gry. Najpierw wyrównał Kvaratskhelia, a tuż przed przerwą prowadzenie podopiecznym Luciano Spallettiego dał Osimhen. Chwilę po pierwszym trafieniu w sezonie 23-latek kopnął piłkę w kierunku kibiców Hellasu, a następnie wykonał gest imitujący ocieranie łez, pokazując, że nic sobie nie robi z rasistowskich zaczepek.

Z dużym uznaniem nt. zachowania i umiejętności Osimhena wypowiedział się legendarny trener, Arrigo Sacchi. - Po roku pracy ze Spallettim bardzo poprawił się zarówno pod kątem technicznym, jak i mentalnym. Victor ma ogromny potencjał i może stać się liderem, którego klub teraz potrzebuje - ocenił 76-latek.

Ostatecznie Napoli wygrało 5:2, a swoją cegiełkę w postaci gola do zwycięstwa "Azzurrich" dołożył Piotr Zieliński, który ponownie wyprowadził ekipę spod Wezuwiusza na prowadzenie przy stanie 2:2. Po pierwszej kolejce Napoli jest liderem Serie A dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu.