more_horiz
Wiadomości

Iga Świątek dla Polskiego Radia: wszystko skupia się wokół tenisa, trenuję przed Ostrawą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 17:53
- Nic ciekawego się nie dzieje, wszystko skupia się na tenisie. Wróciłam do treningów i szykujemy się do turnieju w Ostrawie - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Iga Świątek, która pojawiła się w Warszawie na konferencji prasowej. 
Liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek w sezonie 2022
Liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek w sezonie 2022Foto: mat. prasowe/Iga Świątek

Iga Świątek to najlepsza polska tenisistka, która w ostatnim czasie wygrała kolejny wielkoszlemowy turniej w karierze - US Open. Łącznie liderka światowego rankingu WTA ma już na swoim koncie trzy takie tytuły - dwa razy we French Open na kortach im. Rolanda Garrosa i wygrana w Nowym Jorku. 

Iga Świątek: wróciłam do treningów, szykuję się do turnieju w Ostrawie

Po zwycięstwie w USA i powrocie do Polski liderka światowego rankingu WTA pojawiła się podczas specjalnej konferencji prasowej w Warszawie w nowej siedzibie PZU, będącego głównym sponsorem Świątek. 

- W sumie to nic ciekawego się nie działo. Wszystko ostatnio skupia się na tenisie. Wróciłam do treningów i szykujemy się do turnieju w Ostrawie. W ostatni weekend miałam okazję być w warszawskich Łazienkach i bardzo mi się podobało. Dodatkowo nadrabiam czas ze znajomymi - przyznała polska liderka światowych list WTA.

"Odkryłam Rolling Stones"

Iga Świątek w ostatnich dniach nie miała za dużo wolnego czasu, by nadrobić zaległości w literaturze. - Po US Open przez dwa tygodnie nie czytałam żadnej książki, co jest dla mnie straszne. Dawno nie miałam takiej sytuacji, ale za to obejrzałam dużo seriali. Co do słuchania muzyki, to ostatnio odkryłam The Rolling Stones, ale zobaczymy czy mi się spodobają i czy będę ich słuchała na co dzień - mówiła w Polskim Radiu. 

Iga Świątek wróci na kort na początku października, gdzie zagra w turnieju WTA 500 na kortach twardych w Ostrawie (pula nagród 750 tys. dolarów). Rywalizacja rozpocznie się 3 października i potrwa do 9 października.

Polka obok swojej rywalki z finału w Nowym Jorku Tunezyjki Ons Jabeur ma już również zapewniony udział w zawodach WTA Finals

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Cezarego Gurjewa z Igą Świątek.

Posłuchaj
01:43 3 pytania czyli 103 sekundy z Igą Swiątek (1).mp3 Z Igą Świątek rozmawiał Cezary Gurjew (Program 1 Polskiego Radia)

Czytaj także:

Iga Świątek

red/PR1

Zobacz także

Zobacz także