more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022: reprezentacja Meksyku znowu przegrywa. Grupowy rywal Polaków "jak Titanic"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 08:13
Meksykańskie media nie kryją niepokoju po wtorkowej porażce reprezentacji tego kraju w meczu towarzyskim z Kolumbią 2:3, mimo prowadzenia 2:0 po pierwszej połowie. "Titanic" - napisała gazeta "Record" o rywalach polskich piłkarzy w mundialu w Katarze.
Meksykańskie media piszą o Tritanicu
Meksykańskie media piszą o "Tritanicu"Foto: PAP/EPA/Jeffrey Arguedas, "Record"

- Drużyna z Gerardo "Tatą" Martino przy sterze tonie. Płynąc na pełnych obrotach zdominowała pierwszą połowę, po której prowadziła 2:0, ale w drugiej nabierała wody z każdą minutą, dziur było coraz więcej i skończyło się katastrofą - obrazowo podsumowała gazeta spotkanie z Kolumbią.

Na początku września Meksykanie w krajowym składzie przegrali z Paragwajem 0:1, a w międzynarodowym okienku reprezentacyjnym pokonali wcześniej Peru 1:0. Takie wyniki, a przede wszystkim styl gry reprezentacji, wywołują złość kibiców i niepokój dziennikarzy.

- "El Tri" pokazali dwie twarze - dobrą w pierwszej połowie i całkiem inną w drugiej, kiedy po prostu nie istnieli na boisku i nie wiedzieli, jak zareagować, by zatrzymać rozpędzających się z każdą minutą Kolumbijczyków - oceniła gazeta "ESTO".

- Niepokojące jest to, że do pierwszego w mundialu spotkania z Polską zostało tylko siedem tygodni, a Kolumbia ujawniła wszystkie niedociągnięcia Meksyku. Nikt się nie spodziewał, że jest ich tak dużo - dodano.

Katar 2022: trener Meksyku znowu musi się tłumaczyć

- Brak koncentracji, proste, wręcz szkolne błędy to historia futbolu w Meksyku. Wiele razy w ten sposób piłkarze tracili szanse na sukces, choć grali dobrze i ładnie - zwrócił uwagę argentyński szkoleniowiec "Azteków". Dziennik "Reforma" spuentował występ w Santa Clarze krótko: "Rozczarowanie". - Druga połowa rozbudziła wątpliwości przed Katarem - napisano.

Z kolei portal ESPN Mexico ocenił, że wokół kadry Meksyku wciąż jest mnóstwo wątpliwości i to się nie zmieni przed mistrzostwami świata. "Martino, od kiedy dwa lata temu został selekcjonerem, nie potrafił przekonać do siebie i do swojej koncepcji" - zaznaczono.

- Brak koncentracji i zbytnia pewność siebie przy prowadzeniu 2:0 zgubiły Meksyk - podkreśliła gazeta "Excelsior".

Meksykanie na listopad mają zaplanowane jeszcze dwa sprawdziany przed mundialem - z Irakiem i Szwecją. Występy w MŚ rozpoczną 22 listopada meczem z Polską.

Czytaj także:

Losowane MŚ Katar 2022 komentowali dziennikarze PolskieRadio24.pl Paweł Majewski i Bartosz Goluch: 

PolskieRadio24.pl

bg, PAP

Zobacz także

Zobacz także