more_horiz
Wiadomości

Robert Korzeniowski trenerem kadry chodziarskiej! "Idziemy po medale"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 21:17
Robert Korzeniowski ustalił warunki z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i zostanie trenerem kadry chodziarek i chodziarzy. Wcześniej informował o tym "Przegląd Sportowy Onet". 
Robert Korzeniowski będzie trenerem kadry chodziarek i chodziarzy
Robert Korzeniowski będzie trenerem kadry chodziarek i chodziarzyFoto: East News/Piotr Molecki

Czterokrotny mistrz olimpijski już wcześniej pracował jako szkoleniowiec, ale nigdy nie prowadził reprezentacji Polski.

- Zawarłem porozumienie ze związkiem i obie strony są z tego zadowolone - mówi Robert Korzeniowski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Jak dodał, nie są znane jeszcze dokładne szczegóły współpracy.

Robert Korzeniowski będzie trenerem kadry chodziarskiej

Wiadomo na pewno, że na razie pod okiem polskiej legendy nie będzie się przygotowywał mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 km Dawid Tomala. Triumfator imprezy w Japonii chce się przygotować do nowego sezonu pod okiem swojego ojca Grzegorza Tomali.

Robert Korzeniowski przyznał, że współpracować z nim będą na razie - Katarzyna Zdziebło, Olga Niedziałek, Artur Brzozowski i Łukasz Niedziałek.

Na swoim koncie Korzeniowski ma między innymi cztery złote medale olimpijskie (Atlanta 1996, dwukrotnie Sydney 2022 i Ateny 2004), trzy mistrzostwa świata (Ateny 1997, Edmonton 2001 i Paryż 2003) oraz dwa tytuły mistrza Europy (Budapeszt 1998 i Monachium 2002).

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców w historii prowadzi własny klub RK Athletics, ale również propaguje chód sportowy.


Czytaj także
:

red/Przegląd Sportowy Onet/Twitter

Zobacz także

Zobacz także