Liga Konferencji: skandal w meczu Nicei. Marcin Bułka trafiony piwem przez czeskich kibiców [WIDEO]

2022-10-06, 22:13

Marcin Bułka został trafiony przedmiotem przez czeskich kibiców podczas meczu Ligi Konferencji Slovacko - Nicea. Foto: FORUM/RADOVAN STOKLASA/Reuters

W meczu Ligi Konferencji UEFA Nicea pokonała na wyjeździe czeski zespół Slovacko 1:0. Najważniejszym wydarzeniem spotkania był jednak moment, w którym polski bramkarz Marcin Bułka dostał w głowę przedmiotem z trybun, po czym padł na murawę.

Spotkanie na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherskim Hradišciu zakończyło się wygraną zespołu z Francji 1:0. Strzelcem zwycięskiego gola był Nicolas Pepe w 54. minucie.

Slovacko - Nicea. Skandal w meczu Ligi Konferencji, Marcin Bułka trafiony przedmiotem przez czeskich kibiców

Punktem kulminacyjnym meczu Ligi Konferencji była jednak 60. minuta, gdy sędzia główny Julian Weinberger zasygnalizował Marcinowi Bułce, by ten nie grał na czas. Polski bramkarz rozłożył bezranie ręce i chciał wznowić rywalizację, jednak został trafiony w plecy przedmiotem z trybun. Jak się okazało, był to kubek z... piwem. Na szczęście Bułce nic się nie stało i mógł dokończyć spotkanie.

Po wygranej w Czechach zespół Nicei ma na swoim koncie pięć punktów. Za tydzień drużyna Marcina Bułki podejmie u siebie Slovacko.