Liga Mistrzów: bohater Realu Madryt strzelił gola i zalał się krwią. Koszmarna kontuzja Antonio Rudigera

2022-10-12, 11:26

Antonio Rudiger doznał kontuzji przy główce, dającej Realowi Madryt wyrównującego gola w meczu z Szachtarem. Foto: Beata Zawadzka/East News

Real Madryt w ostatniej minucie doliczonego czasu gry uratował remis 1:1 z Szachtarem Donieck. "Królewscy" dokonali tego dzięki bramce Antonio Rudigera, który przy decydującej główce doznał groźnie wyglądającego urazu twarzoczaszki. Po meczu Niemcowi założono 20 szwów. Czy zagra w El Clasico?

Rudiger był wyróżniającą się postacią na tle słabo grających mistrzów Hiszpanii. Dobry występ zwieńczył golem, który dał "Królewskim" punkt zapewniający awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramkę okupił jednak kontuzją - w 4. minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu Toniego Kroosa niemiecki stoper ubiegł golkipera Szachtara Anatolija Trubina i głową skierował piłkę do siatki. Niestety ukraiński bramkarz wpadł na Rudigera i poważnie poturbował gracza Realu.

Rudiger momentalnie zalał się krwią, a medycy "Królewskich" opatrywali go przez kilka minut. Na szczęście Niemiec opuścił murawę o własnych siłach. Wciąż jednak nie wiadomo jak poważny jest uraz, którego doznał 29-latek.

- Chciał do samego końca pozostać na boisku, bo nie zdawał sobie sprawy ze swojej kontuzji. Pod względem emocjonalnym jest w porządku. Rozmawia, uśmiecha się i jest szczęśliwy, bo strzelił ważnego gola. Mowa jednak o poważnym rozcięciu - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Realu Carlo Ancelotti.

Niemiec uspokoił fanów, publikując zdjęcie swojej zabandażowanej twarzy. "Żyję, a co cię nie zabije, to cię wzmocni. Jest ze mną ok" - napisał obrońca w mediach społecznościowych.

Rudiger prawdopodobnie przegapi niedzielny mecz z FC Barceloną, a miejsce na środku obrony "Królewskich" zajmą Eder Militao i David Alaba.

Kiedy El Clasico czyli starcie Real Madryt - FC Barcelona?

Nadchodzące El Clasico odbędzie się 16 października o godz. 16:15 na madryckim Estadio Santiago Bernabeu. Po raz pierwszy w takim spotkaniu zobaczymy Roberta Lewandowskiego.