NBA: kolejna wyjazdowa porażka Golden State. "Wojownicy" bezradni poza własną halą

2022-12-17, 10:10

Stephen Curry w barwach Golden State Warriors. Foto: Michael Conroy/Associated Press/East News

Broniący tytułu mistrzów ligi NBA koszykarze Golden State Warriors wciąż fatalnie spisują się w meczach wyjazdowych. Z 16 spotkań w obcych halach przegrali aż 14, co jest najgorszym wynikiem w obecnym sezonie. Tym razem ulegli ekipie Philadelphia 76ers 106:118.

Warriors nie dość, że od początku obecnych rozgrywek nie radzą sobie na wyjazdach, to teraz spadła jeszcze na nich plaga kontuzji. Z powodu urazu ramienia na kilka tygodni ze składu wypadł ich lider Stephen Curry. W Filadelfii nie mogli zagrać także Draymond Green i Andrew Wiggins.

Mimo problemów kadrowych "Wojownicy" długo w tym meczu utrzymywali niewielką przewagę. Dopiero w końcowych minutach trzeciej kwarty 76ers zdołali zbudować 12-punktowe prowadzenie. W ostatniej części gry dominacja gospodarzy już nie podlegała dyskusji.

"Szóstki" do wygranej poprowadził Kameruńczyk Joel Embiid, który zdobył 34 punkty i miał 13 zbiórek. James Harden dołożył 27 punktów oraz dziewięć asyst.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Jordan Poole - 29 pkt.

Warriors obok dwóch zwycięstw i 14 porażek na wyjazdach mają też 12 wygranych i dwa przegrane mecze u siebie. Z bilansem 14-16 plasują się na 11. miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej. 76ers (16-12) są na szóstym miejscu na Wschodzie.

3. Utah Jazz 17 14 .548
4. Minnesota Timberwolves 14 15 .483