LM siatkarek: Chemik Police przegrał z tureckim Eczacibasi. Pierwsza porażka Polek

2023-01-11, 19:35

Agnieszka Korneluk podczas meczu w barwach Chemika Police. Foto: FORUM/Mariusz Palczynski/MPAimages.com

Pierwsza porażka siatkarek Chemika Police w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Policzanki przegrały w 3. kolejce na wyjeździe z tureckim Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3 (25:21, 14:25, 20:25, 17:25).

• Chemik jest drugi w grupie E (5 pkt). Prowadzi niepokonane Eczaczibasi (9 pkt). Do ćwierćfinałów awansują zwyciężczynie grup i trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc
  • Następny mecz drużyny z Polic - 18 stycznia u siebie z rumuńskim CSM Târgoviște

Trener Chemika Police Marek Mierzwiński przed wyjazdem do Stambułu przekonywał, że priorytetem dla niego jest zaplanowany na najbliższą sobotę mecz ligowy z Developresem w Rzeszowie. Tymczasem w Stambule na dzień dobry wysłał do boju najsilniejszą szóstkę i zaczął mecz od wygranego seta.

Chemik Police przegrał pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń. Hit dla Eczacibasi Stambuł

To gospodynie wydawały się spięte na początku meczu, zwłaszcza Maja Ognjenovic, której dwa błędy dały Chemikowi prowadzenie 4:1. Dobry początek uskrzydlił policzanki, które w dalszej części seta panowały nad sytuacją i spokojnie utrzymywały dystans nad Turczynkami. Na dodatek dwa asy serwisowe w połowie partii dały kolejny impuls policzankom. Te wygrały seta po kontrze Jovany Brakocevic-Canzian.

Turczynki po przegranym secie były wręcz wściekłe. Z kamiennymi twarzami wysłuchiwały uwag Ferhata Akbasa. Efekt był piorunujący. W drugim secie gospodynie dominowały zdecydowanie. Punkty na zdezorientowanych chemiczkach zdobywała nawet rozgrywająca Ognjenović. 14:25 to najniższy wymiar kary w tym secie.

Trzecią partię dobrze zaczęły mistrzynie Polski. Na początku, po ataku Jovany Brakocevic-Canzian prowadziły nawet 4:2. Później jednak gospodynie przejęły inicjatywę. Pierwsze skrzypce w ataku grała Irina Woronkowa i to ona zdobyła decydujący punkt. Wprawdzie na początku czwartego seta Maira Cipriano "wbiła gwóźdź" w parkiet Turczynek, to jednak były miłe złego początki. Jeszcze do stanu 8:7 prowadziły chemiczki, ale na tym się skończyło. Ostatecznie grające na luzie podopieczne Ferhata Akbasa wygrały 25:17.

Pomimo pierwszej porażki w Lidze Mistrzyń, szkoleniowiec Chemika Marek Mierzwiński był zadowolony z postawy swoich zawodniczek w Stambule (IAR) 0:32
+

Eczacibasi Stambuł – Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (21:25, 25:14, 25:20, 25:17)

Eczacibasi: Laura Heyrman, Maja Ognjenovic, Hande Baladin, Sinaed Jack, Samanta Fabris, Irina Voronkova, Simge Sebenem (libero) oraz Tnay Ceninay (libero), Sailha Sahin, Yprak Erkek, Yesemin Gueveli

Chemik: Fabiola de Sousa, Maira Cipriano, Agnieszka Korneluk, Jovana Brokacevic-Canzian, Martyna Łukasik, Katarzyna Połeć, Maria Stenzel (libero) oraz Martyna Czyrniańska, Fabiola de Sousa, Joanna Sikorska, Iga Wasilewska, Lenka Oveckova

Wyniki 3. kolejki LM siatkarek:

grupa A

Developres Bella Dolina Rzeszów - A. Carraro Imoco Conegliano 1:3 (25:16, 18:25, 16:25, 16:25)
Vasas Obuda Budapeszt - Volley Mulhouse Alsace 1:3 (23:25, 23:25, 25:16, 24:26)

grupa D

ŁKS Commerececon Łódź - Fenerbahce Opet Stambuł 3:1 (25:21, 22:25, 25:16, 25:19)

grupa E

Eczacibasi Dynavit Stambuł - Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (21:25, 25:14, 25:20, 25:17)
Marica Płowdiw - CSM Targoviste 0:3 (14:25, 15:25, 19:25)