more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: odwiedziliśmy królestwo mistrza. Tak wygląda Kamiland - Kamil Stoch bez tajemnic [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 08:00
- Często były pytania, gdzie są te wszystkie trofea, co Kamil z nimi robi? Często spoczywały gdzieś w czeluściach, ukryte w piwnicy. Tutaj udało się skumulować wszystko w jednym miejscu - mówi nam Adam Bilan. Przy okazji wizyty w Zakopanem podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich nie mogliśmy sobie odmówić odwiedzenia Kamilandu - niesamowitej galerii, która przedstawia życiorys mistrza - Kamila Stocha.
KAMILAND w Zakopanem to wyjątkowe miejsce, gdzie kibice mogą zobaczyć niesamowitą kolekcję pamiątek, trofeów i nieoczywistych sprzętów - jak rower Kamila Stocha czy szkolne wypracowanie napisane przez trzykrotnego mistrza  olimpijskiego
KAMILAND w Zakopanem to wyjątkowe miejsce, gdzie kibice mogą zobaczyć niesamowitą kolekcję pamiątek, trofeów i nieoczywistych sprzętów - jak rower Kamila Stocha czy szkolne wypracowanie napisane przez trzykrotnego mistrza olimpijskiego Foto: PR

Galeria Kamiland mieści się w budynku przy ulicy Przerwy-Tetmajera 6 w Zakopanem. To właśnie tam możemy w jednym miejscu zobaczyć zarówno najważniejsze sportowe trofea "Rakiety z Zębu", jak i materiały z czasów, gdy Kamil Stoch dopiero marzył o wielkiej sportowej karierze.

W Kamilandzie znajdziemy zarówno złote medale olimpijskie, Złote Orły za wygrane Turnieje Czterech Skoczni i Kryształowe Kule za triumfy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jak i... wypracowanie, z czasów, gdy Kamil był uczniem czy protokoły z zawodów juniorskich, również tych, w których Stoch rywalizował z obecnym trenerem polskiej kadry Thomasem Thurnbichlerem. 

- To miejsce powstało troszeczkę na prośbę kibiców. Często były pytania, gdzie są te wszystkie trofea, co Kamil z nimi robi? Często spoczywały gdzieś w czeluściach, ukryte w piwnicy. Tutaj udało się skumulować wszystko w jednym miejscu - mówi nam Adam Bilan, opiekun Kamilandu. - Można tu zobaczyć praktycznie całą karierę Kamila, poczynając od medali zdobytych, gdy miał kilkanaście lat - dodał. 

Czy trzykrotny mistrz olimpijski odwiedza poświęcone mu miejsce?

- Oczywiście, Kamil odwiedza nas, gdy tylko ma możliwość być w Zakopanem. Stara się nas odwiedzić, zobaczyć, czy wszystko jest na swoim miejscu i zbić piątkę z kibicami. Jeśli ktoś odwiedzi nasze miejsce, jest szansa, że uda mu się spotkać Kamila - zakończył Adam Bilan, prywatnie szwagier jednego z najwybitniejszych skoczków w historii tej dyscypliny. 

Wszystkie trofea mistrza, oraz... szkolne wypracowanie. Tak wygląda Kamiland:

     

Śledź rywalizację skoczków w Zakopanem w Polskim Radiu

/empe 

Zobacz także

Zobacz także