more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Kamil Stoch oczarowany zakopiańską publicznością. "Stworzyli spektakl"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 19:30
Kamil Stoch zakończył niedzielne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na siódmym miejscu. Trzykrotny mistrz olimpijski był pod wrażeniem atmosfery, jaką pod Wielką Krokwią w Zakopanem stworzyli polscy kibice. - To było piękne przeżycie, fantastyczny weekend. Bardzo tego potrzebowałem - mówił Stoch 
Kamil Stoch w pierwszej serii konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem
Kamil Stoch w pierwszej serii konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w ZakopanemFoto: PAP/Grzegorz Momot

Na relacje z PŚ w Zakopanem zapraszamy do radiowej Jedynki, a także na strony portalu polskieradio24.pl. oraz do naszych mediów społecznościowych. Pod Wielką Krokwią są wysłannicy – Paweł Majewski z PR24.pl oraz Andrzej Grabowski z PR1.

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, a trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft. Kubacki nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu.

Mistrz zadowolony, ale widzi błędy w swoich skokach 

Siódme miejsce w niedzielnych zawodach zajął Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski był zadowolony ze swoich prób, choć doszukał się błędów. 

- Miałem wszystko w swoich rękach. Te skoki były dobre, solidne, ale wiem, że stać mnie na lepsze. Pierwszy był trochę z wycofanej pozycji, co przy tych warunkach okazało się... w miarę dobre. Natomiast drugi skok spóźniłem, ale przy takich skokach zajmuję siódme miejsce w bardzo trudnym konkursie, więc mogę szukać pozytywów - ocenił skoczek z Zębu. - Przykro mi natomiast z tego powodu, że chciałem skakać super dla tych kibiców. Czułem tę energię, te emocje i to wsparcie - dodał Stoch. 

35-latek nie chciał natomiast odnosić się do dość niekorzystnych warunków wietrznych, w których przyszło mu skakać. 

- Nie mam wpływu na warunki. Nie mogę ustawić sobie warunków, w jakich będę skakał. Mam wpływ tylko na to, jak skoczę. Wiem, że stać mnie było na lepsze skoki - podkreślił Kamil Stoch

Kibice zachwycili Kamila Stocha 

W ubiegłym roku jeden z najlepszych skoczków w historii nie startował w Zakopanem przez kontuzję. Wcześniej pandemia koronawirusa sprawiła, że trybuny Wielkiej Krokwi nie mogły być pełne. Kamil Stoch przyznał, że niedzielny doping polskich kibiców był dla niego wielkim przeżyciem. 

- Oczywiście, że tęskniłem. To było piękne przeżycie, fantastyczny weekend. Bardzo tego potrzebowałem. Wielkie ukłony dla kibiców, bo stworzyli świetny spektakl. Czułem się jego częścią, oklaskiwanym aktorem - zakończył Kamil Stoch

Następne zawody Pucharu Świata odbędą się w Japonii. Trener Biało-Czerwonych Thomas Thurnbichler zdecydował, że w konkursach w Sapporo (20-22 stycznia) wystartują Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł.

Kamil Stoch chwali zakopiańską publiczność. "Wielkie ukłony dla kibiców"

Dziennikarze Polskiego Radia: Paweł Majewski (PolskieRadio24.pl) i Andrzej Grabowski (PR1) podsumowują konkursy w Zakopanem. "Kubacki puszczony na stracenie, ale nie wini jury"


Czytaj także:

PŚ ZAKOPANE 2023 baner skoki czytaj więcej 1186x218.jpg

/red

Zobacz także

Zobacz także