more_horiz
Wiadomości

Fernando Santos selekcjonerem. Portugalskie media: Sousa nie zraził Polaków

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 10:36
Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej, pomimo przykrych doświadczeń z Paulo Sousą, nie zraziły się do trenerów z Portugalii - stwierdzono w mediach z tego iberyjskiego kraju. Portugalscy dziennikarze wskazują, że głównymi pretendentami do objęcia funkcji selekcjonera byli Paulo Bento i Fernando Santos, który we wtorek zostanie oficjalnie zaprezentowany przez prezesa PZPN. 
Paulo Sousa odszedł z PZPN  w mało chwalebnym stylu. Teraz selekcjonerem ma zostać Fernando Santos
Paulo Sousa odszedł z PZPN w mało chwalebnym stylu. Teraz selekcjonerem ma zostać Fernando Santos Foto: PAP/Leszek Szymański/EPA/Noushad Thekkayil

Publikacja zamieszczona w poniedziałkowy wieczór przez prezesa PZPN Cezarego Kuleszę na Twitterze jest szeroko komentowana przez portugalskie media. Na zdjęciu towarzyszy mu Fernando Santos, którego pojawienie się w Warszawie wywołało zaskoczenie w rodzimej Portugalii.

Kolejny Portugalczyk w Polsce 

Komentatorzy z tego kraju twierdzą, że władze polskiego związku nie zraziły się niespodziewanym odejściem po zaledwie 11 miesiącach na czele kadry Biało-Czerwonych Paulo Sousy.

Portugalczyk w grudniu 2021 r. niespodziewanie przed barażami do mundialu w Katarze zrezygnował z funkcji selekcjonera, aby przyjąć pracę na stanowisku szkoleniowca brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro.

Przypominają, że wprawdzie Czesław Michniewicz wywalczył z reprezentacją prawo gry w mistrzostwach świata i awansując z grupy osiągnął najlepszy od 1986 roku rezultat Polski na mundialu, ale osiągnięcie to nie zostało docenione przez kierownictwo PZPN.

Paulo Bento bez porozumienia z PZPN 

Według telewizji TVI władze polskiego związku na finiszu poszukiwań nowego trenera stawiały na któregoś z dwóch Portugalczyków: Paulo Bento i Fernando Santosa.

- Władze PZPN prowadziły zaawansowane rozmowy z Bento, ale do podpisania umowy nie doszło - poinformowała TVI zaznaczając, że pochodzący z Lizbony szkoleniowiec, który wcześniej prowadził reprezentacje Portugalii i Korei Południowej, nie osiągnął porozumienia z polską stroną.

"To już pewne. Umowa została zawarta. Fernando Santos jest nowym selekcjonerem Polski” - napisał w poniedziałek wieczorem czołowy sportowy dziennik Portugalii "Record”.

Fernando Santos zostanie zaprezentowany podczas wtorkowej konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie. 

Początek konferencji prasowej o godzinie 13. Transmisja na portalu PolskieRadio24.pl>>>OGLĄDAJ TUTAJ<<<

/empe, PAP 

Zobacz także

Zobacz także