more_horiz
Wiadomości

PŚ w short tracku: Łukasz Kuczyński na podium w Dordrechcie! Pech Natalii Maliszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2023 16:40
Łukasz Kuczyński zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. 5. był inny z reprezentantów Polski, Diane Sellier. Wygrał Chińczyk Xiaojun Lin.
Natalia Maliszewska popełniła falstart w półfinałowym biegu na 500 metrów
Natalia Maliszewska popełniła falstart w półfinałowym biegu na 500 metrówFoto: PZŁS

Po raz pierwszy w historii zawodów Pucharu Świata w short tracku w finale A wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Mimo piątej pozycji Sellier utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Natalia Maliszewska została natomiast zdyskwalifikowana w półfinale na 500 m za falstart i nie obroniła prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tej konkurencji i spadła na drugą pozycję. Wyprzedziła ją Holenderka Xandra Velzeboer, która zwyciężyła niedzielną rywalizację na tym dystansie. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Kim Boutin, a trzecie jej rodaczka Rikki Doak. Nikola Mazur była druga w finale B.

W finale A na dystansie 1000 m wystąpiła Kamila Stormowska. Polka trzymała się czołówki, w pewnym momencie nawet wyszła na prowadzenie, ale nie zdołała go utrzymać. Ostatecznie finiszowała na piątej pozycji. Wygrała Kanadyjka Courtney Sarault, druga była Koreanka Gilli Kim, a trzecia Holenderka Suzanne Schulting. Hanna Sokołowska odpadła w repasażach do półfinału.

Pierwsze miejsce w rywalizacji na 1000 m mężczyzn zajął Koreańczyk Ji-won Park. Tuż za nim uplasował się Kanadyjczyk Pascal Dion, a także Włoch Luca Spechenhauser. Neithan Thomas odpadł w ćwierćfinale, a Paweł Adamski w repasażach.

Niedzielna rywalizacja zakończyła się sztafetami. Wśród kobiet najlepsze były Kanadyjki w składzie Boutin, Doak, Sarault i Renee Marie Steenge. W wyścigu mężczyzn wygrali Koreańczycy w składzie Tae-Sung Kim, Donghyun Lee, Lim i Park.

To były ostatnie zawody Pucharu Świata w tym sezonie. W marcu w Seulu odbędą się mistrzostwa świata.

Posłuchaj
00:24 Kuczyński short track Kuczyński - dla którego to życiowy sukces - jest dumny, choć jednocześnie wie, że mógł tu ugrać więcej (IAR)

Posłuchaj
00:26 Maliszewska Dordrecht Maliszewskiej towarzyszy duże rozczarowanie (IAR)

  

Czytaj także:

jk/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także