NBA: Spurs przegrali z Rockets. 14 punktów Sochana i specjalny materiał z Weekendu Gwiazd NBA

2023-03-05, 09:40

Jeremy Sochan podczas meczu ligi NBA w barwach San Antonio Spurs. Foto: San Antonio Spurs/NBA Entertainment

Minionej nocy San Antonio Spurs przegrali z Houston Rockets 110:122. Jeremy Sochan spędził na parkiecie 29 minut. W tym czasie zdobył 14 punktów, zaliczył sześć zbiórek, dwa przechwyty oraz po jednej asyście i bloku.

W pierwszej kwarcie spotkania Spurs prezentowali się solidnie i utrzymywali skromne prowadzenie (32:29). W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli jednak Rockets, którzy zdobyli wówczas aż 41 punktów i na przerwę schodzili z przewagą dwóch "oczek".

San Antonio Spurs - Houston Rockets. 14 punktów Sochana i porażka "Ostróg" w starciu dwóch ekip z Teksasu

Po powrocie na parkiet zawodnikom San Antonio brakowało skuteczności. W drugiej połowie San Antonio Spurs trafili jedynie 35 proc. rzutów z gry i 24 proc. za trzy. Goście z Houston to wykorzystali i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo od 1 lutego. Dla Spurs była to z kolei pierwsza porażka po serii dwóch kolejnych wygranych.

- Jesteśmy zadowolony z zaangażowania, które było świetne. Jeżeli jednak w drugiej połowie nie trafiasz rzutów i zaliczasz wiele strat, to będziesz miał problem - mówił na pomeczowej konferencji trener Gregg Popovich.

San Antonio Spurs przygotowali również specjalny materiał podsumowujący udział Sochana w Weekendzie Gwiazd NBA.

Sezon zasadniczy 2022/2023 zakończy się 9 kwietnia. Dwa dni później rozpoczną się baraże o udział w fazie play-off. Mistrz NBA zostanie wyłoniony najpóźniej 18 czerwca. Tytułu bronią koszykarze Golden State Warriors.

>>> Jeremy Sochan w NBA. Więcej o Polaku na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata <<<

Najbliższe mecze San Antonio Spurs w NBA:

5/6 marca (noc z niedzieli na poniedziałek): Houston Rockets - San Antonio Spurs godz. 1.00

10/11 marca (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs - Denver Nuggets godz. 2.00

12/13 marca (noc z niedzieli na poniedziałek): San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder godz. 0.00

14/15 marca (noc z wtorku na środę): San Antonio Spurs - Orlando Magic godz. 1.00

15/16 marca (noc ze środy na czwartek): San Antonio Spurs – Dallas Mavericks godz. 1.30

San Antonio Spurs - Houston Rockets 110:122
Washington Wizards - Toronto Raptors 109:116 (po dogr.)

1. Denver Nuggets 45 19 .703
2. Minnesota Timberwolves 34 32 .515