more_horiz
Wiadomości

Gdzie odbędą się finały siatkarskiej LM? Znamy lokalizację

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 12:43
Finałowe spotkania siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn i kobiet rozegrane zostaną 20 maja w Turynie - poinformowała w piątek Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV). Trofeum bronią Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle oraz VakifBank Stambuł.
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrywali dwie poprzednie edycje LM
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrywali dwie poprzednie edycje LM Foto: PAP/Krzysztof Świderski

Po sezonie 2017/18 zrezygnowano z organizacji turniejów finałowych Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń z udziałem czterech najlepszych zespołów. Obecnie półfinały rozgrywane są systemem "mecz i rewanż", a europejska federacja wyznacza organizatora samych meczów finałowych kobiet i mężczyzn, które odbywają się tego samego dnia, w tej samej hali.

Finały po raz drugi we Włoszech

Pierwszym gospodarzem "Super Finals" (tak określana jest przez CEV impreza) był Berlin.

Włosi po raz drugi zorganizują finały. Dwa lata temu uczestników gościła Werona, a w niej triumfowali siatkarze Zaksy oraz drużyna Joanny Wołosz A. Carraro Imoco Conegliano. Przed rokiem o zwycięstwo w rozgrywkach rywalizowano w Lublanie.

Polacy zdobyli tam mistrzostwo świata

Tegoroczne finały odbędą się w mogącej pomieścić ponad 12 tysięcy kibiców turyńskiej Pala Alpitour. Obiekt jest bardzo dobrze znany polskim siatkarzom, to tam właśnie w 2018 roku zdobyli drugi z rzędu tytuł mistrza świata.

W obecnym sezonie w grze o trofeum pozostają trzy polskie zespoły - dwa męskie: Zaksa i Jastrzębski Węgiel, które rozegrały pierwsze mecze ćwierćfinałowe oraz siatkarki Developresu Rzeszów. Wicemistrzynie kraju w przyszłym tygodniu zaczną rywalizację o awans do półfinału rozgrywek.

Czytaj także:

/empe, PAP

Zobacz także

Zobacz także