more_horiz
Wiadomości

Zmarł Roman Lentner. Piłkarz Górnika Zabrze i reprezentant Polski miał 85 lat

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 13:48
W wieku 85 lat zmarł w Berlinie były piłkarz Górnika Zabrze i reprezentacji Polski Roman Lentner – poinformował klub. Dawny skrzydłowy "Trójkolorowych" odszedł po długiej i ciężkiej chorobie.
Roman Lentner zmarł w wieku 85 lat
Roman Lentner zmarł w wieku 85 latFoto: Twitter/Roosevelta81.pl

Urodzony w Świętochłowicach Lentner grał na lewym skrzydle. Do Górnika trafił w 1956 roku jako 19-latek. W barwach tego klubu świętował osiem razy zdobycie mistrzostwa kraju i trzykrotnie Pucharu Polski. Uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Rzymie (1960), zagrał w legendarnym meczu ze Związkiem Radzieckim (1957), wygranym przez Polaków na Stadionie Śląskim 2:1.

Jego karierę przerwało złamanie lewej nogi podczas tournee Górnika po Ameryce Południowej. W barwach tego zespołu rozegrał w ciągu 14 lat niemal 300 oficjalnych meczów, zdobył w nich 86 bramek. 32 razy wystąpił w reprezentacji Polski, strzelił 7 goli.

Żegnając swojego dawnego zawodnika Górnik Zabrze określił go mianem "jednego z najlepszych skrzydłowych w historii polskiego futbolu". "Odszedł od nas  jeden z najlepszych i najważniejszych piłkarzy w całej historii zabrzańskiego Górnika, a przede wszystkim wspaniały człowiek, który na zawsze będzie w naszej pamięci. (...) Dziś pogrążeni w smutku żegnamy wielkiego przyjaciela. Fantastycznego piłkarza, a jednocześnie człowieka skromnego i życzliwego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - czytamy na klubowej stronie internetowej "Trójkolorowych".

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także