more_horiz
Wiadomości

LM siatkarzy: finał rozgrywek zostanie przeniesiony do Polski? Zaskakujące słowa prezesa PZPS

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 19:10
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel wykonały pierwszy krok w kierunku finału Ligi Mistrzów. Jak się okazuje, potencjalny finał z udziałem tych drużyn może się odbyć w Polsce. - Tak, jest taki temat na rzeczy - przyznał prezes PZPS Sebastian Świderski w rozmowie z portalem Sport.pl.
FInał Ligi Mistrzów może zostać przeniesiony do Polski
FInał Ligi Mistrzów może zostać przeniesiony do PolskiFoto: printscreen/CEV

Będzie polski finał? ZAKSA i Jastrzębski Węgiel zrobiły pierwszy krok

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała w dwóch poprzednich edycjach Ligi Mistrzów. Również w tym roku mistrzowie Polski biją się o tytuł najlepszej ekipy w Europie.

W dramatycznych ćwierćfinałach kędzierzynianie wyeliminowali Itas Trentino, dzięki wygranej w tzw. złotym secie.

W pierwszym spotkaniu o awans do finału mistrzowie Polski zmierzyli się u siebie z włoską Perugią. Ekipa Semeniuka i Leona niespodziewanie przegrała 1:3, co oznacza, że szanse na finał z udziałem dwóch polskich drużyn znacznie wzrosły. 

Wcześniej Jastrzębski Węgiel pokonał bowiem w Ankarze miejscowy Halkbank 3:1.

Zaskakujące słowa prezesa PZPS. "Jeśli pojawi się realna szansa, to będziemy działać"

Finał Ligi Mistrzów ma się odbyć 20 maja w Turynie. Jak się jednak okazuje, lokalizacja może ulec zmianie. Temat poruszył prezes PZPS Sebastian Świderski.

- Tak, jest taki temat na rzeczy. Wyszło to od ligi, padła taka propozycja na spotkaniu z jej prezesem. Ale niech się najpierw wszystko wyjaśni, poznajmy finalistów Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń i jeśli pojawi się realna szansa, to będziemy działać - przyznał w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem ze Sport.pl.

Jest jednak jeden warunek. Świderski podkreślił, że w przypadku awansu włoskiej Novary do finału kobiecej edycji rozgrywek z przenosinami może być problem.

- Proszę pamiętać, że finał jest łączony, organizator bierze dwa mecze – finał Ligi Mistrzów i finał Ligi Mistrzyń. W półfinałach Ligi Mistrzyń obok trzech klubów z Turcji jest włoska Novara z trenerem naszej reprezentacji Stefano Lavarinim. Poczekajmy, dajmy tym dziewczynom powalczyć o wielki finał, bo jak awansują, to raczej Włosi nie będą nam chcieli oddać wydarzenia - dodał prezes PZPS.

Czytaj także:

red/Sport.pl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także