more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: Mariusz Wlazły kończy karierę. Legenda siatkówki zdradziła plany na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2023 12:55
Mariusz Wlazły podczas specjalnej konferencji prasowej ogłosił, że kończy karierę sportową. Dobrą wiadomością dla kibiców z Trójmiasta jest fakt, że legenda zostaje w Treflu Gdańsk. Doświadczony siatkarz będzie pełnił funkcję koordynatora przygotowania psychologicznego w sztabie szkoleniowym klubu. - Uważam, że przygotowanie psychologiczne jest równie ważne jak inne elementy szkolenia i przygotowania zawodników do rywalizacji sportowej - stwierdził Wlazły.
Mariusz Wlazły ogłosił zakończenie kariery sportowej
Mariusz Wlazły ogłosił zakończenie kariery sportowejFoto: PAP/Piotr Matusewicz

Będą to ostatnie play-off PlusLigi z udziałem 39-letniego atakującego, który po sezonie kończy karierę

Mariusz Wlazły zdradził, co będzie robił po zakończeniu kariery. "Na sport trzeba patrzeć wieloaspektowo"

Co ciekawe Mariusz Wlazły nie odchodzi z Trefla Gdańsk. Były mistrz świata nadal będzie pracował w klubie ze stolicy Trójmiasta. 

- Już od ponad dwudziestu lat jestem czynnym uczestnikiem krajowych i międzynarodowych wydarzeń sportowych. W tym czasie doświadczyłem wielu różnych sytuacji. Kilka lat temu zacząłem się interesować złożonością rywalizacji sportowej i zrozumiałem, że na sport trzeba patrzeć wieloaspektowo. Emocje, stres i presję w rywalizacji sportowej warto analizować przez pryzmat różnorodnych, powiązanych ze sobą czynników. To skierowało moje rozważania na strefę mentalną sportowców. Uważam, że przygotowanie psychologiczne jest równie ważne jak inne elementy szkolenia i przygotowania zawodników do rywalizacji sportowej. Oczywiście nie twierdzę, że samo przygotowanie psychologiczne, bez innych jednostek szkoleniowych, wystarczyłoby do osiągnięcia najwyższych celów i sukcesu sportowego. Podkreślam jedynie współzależność wszystkich płaszczyzn odpowiadających za przygotowanie zawodnika do zmagań sportowych - tłumaczył podczas konferencji prasowej Wlazły. 

Nowa rola w Treflu Gdańsk

39-letni atakujący będzie pełnił obowiązki koordynatora przygotowania psychologicznego w sztabie Trefla Gdańsk.  

- Zacząłem powoli wprowadzać w życie pomysł stworzenia Centrum Wsparcia Psychologicznego dla sportowców. Z Panem Prezesem Gadomskim wielokrotnie rozmawialiśmy na ten temat i w tym roku uruchomiliśmy innowacyjny, pilotażowy projekt programu opieki psychologicznej zawodników Trefla Gdańsk. Jest to połączenie mojego wieloletniego doświadczenia sportowego, czyli między innymi zrozumienia specyfiki sportu i bycia integralną częścią zespołu, z profesjonalnym oddziaływaniem psychologicznym. Zawodnicy współpracują z Panią Doktor Martą Witkowską, która bezpośrednio pracuje nad kondycją psychiczną zespołu. To, w połączeniu z moim doświadczeniem i oczywiście z pracą całego sztabu odpowiedzialnego za przygotowanie sportowe, pozwoliło nam cieszyć się z osiągnięcia celu drużynowego, jakim był awans do fazy play-off. W przyszłym sezonie rozgrywkowym będę pełnił nową funkcję – koordynatora przygotowania psychologicznego. Podstawa moich obowiązków będzie między innymi organizowanie przestrzeni współpracy pomiędzy drużyną a psychologiem - przyznał. 


Posłuchaj
00:37 Wlazły.mp3 Mariusz Wlazły poinformował, że będzie to jego ostatni sezon w karierze. 20 lat zawodowej gry obfitowało w złoty i srebrny medal mistrzostw świata, oraz dziewięć tytułów mistrza Polski. Siatkarz przyznał, że kończy się dla niego ważny okres (IAR)

 

Mariusz Wlazły to złoty (2014) i srebrny (2006) medalista mistrzostw świata. Wlazły to 9-krotny mistrz Polski oraz mistrz świata juniorów. W karierze klubowej reprezentował także barwy PGE Skry Bełchatów.

>>> Więcej o Treflu Gdańsk <<< 

W rywalizacji ćwierćfinałowej Trefl Gdańsk zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Najpierw dwa mecze odbędą się na wyjeździe (w sobotę i niedzielę 8 i 9 kwietnia), a w Ergo Arenie drużyny zmierzą się w środę 12 kwietnia o godz. 20.30 oraz ewentualnie dzień później w czwartek 13 kwietnia o 17.30 (rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw).

Trefl Gdańsk. Mariusz Wlazły podczas konferencji prasowej ogłosił zakończenie kariery:

Czytaj także:

red/Treflgdansk.pl

Zobacz także

Zobacz także