more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Szulczek, a może Niedźwiedź za Marka Papszuna w Rakowie? Warta i Widzew reagują

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2023 13:36
Marek Papszun nie przedłuży wygasającego po sezonie kontraktu z Rakowem Częstochowa. Właściciel klubu spod Jasnej Góry Michał Świerczewski ujawnił, że wybrał już nowego trenera swojego zespołu. Według mediów jednym z kandydatów na następcę Papszuna był Dawid Szulczek z Warty Poznań. Wygląda jednak na to, że Raków obejmie inny szkoleniowiec.
Dawid Szulczek pozostanie trenerem Warty Poznań - twierdzi właściciel klubu
Dawid Szulczek pozostanie trenerem Warty Poznań - twierdzi właściciel klubuFoto: PAP/Sebastian Borowski

- Zaproponowaliśmy trenerowi przedłużenie pracy o kolejny rok. Ta propozycja nie została przez trenera przyjęta. (...) Użyłem wszystkich argumentów, by przekonać trenera i przykro mi, że musimy się rozstać po zakończeniu sezonu - oświadczył podczas oficjalnej konferencji prasowej Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa

Świerczewski przekazał również, że jest "po słowie" z następcą Papszuna. Tożsamość nowego trenera Rakowa pozostaje jednak nieznana. Dziennikarz serwisu weszlo.com Mateusz Janiak podał, że włodarze "Medalików" są zainteresowani trzema szkoleniowcami - Dawidem Szulczkiem z Warty Poznań, Januszem Niedźwiedziem z Widzewa Łódź i Danielem Myśliwcem ze Stali Rzeszów.

Zaledwie 33-letni trener ekipy ze stolicy Wielkopolski znakomicie sprawdził się w roli "strażaka" w ubiegłym sezonie, utrzymując skazywanych na degradację "Zielonych" w Ekstraklasie. W bieżącej kampanii doprowadził Wartę do 5. miejsca w tabeli, co stanowi niewątpliwy sukces.

Głos ws. rzekomego odejścia Szulczka do Rakowa zabrał właściciel Warty, Bartłomiej Farjaszewski. "Dawid Szulczek w następnym sezonie ciągle będzie trenerem Warty Poznań" - zapewnia w mediach społecznościowych działacz.

"U nas też trener Niedźwiedź ma umowę na przyszły sezon i klauzuli odstępnego też nie ma" – odpowiedział prezes Widzewa, Mateusz Dróżdż.

Papszun poprowadzi Raków w ostatnich sześciu meczach bieżącego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Jego drużyna zagra kolejno z Miedzią Legnica, Lechią Gdańsk, Koroną Kielce, Lechem Poznań, Wisłą Płock oraz Zagłębiem Lubin. Oprócz tego szkoleniowiec zasiądzie na ławce Medalików w finale Fortuna Pucharu Polski. Tam rywalem częstochowian będzie Legia Warszawa.

Marek Papszun odchodzi z Rakowa Częstochowa - konferencja prasowa

Czytaj także:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

bg

Zobacz także

Zobacz także