more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Warta Poznań - Legia Warszawa. Runjaić rozczarowany porażką. "Nic jeszcze nie osiągnęliśmy w tym sezonie"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 07:22
Legia Warszawa niespodziewana przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 0:1 i znacznie zmniejszyła swoje szanse na dogonienie Rakowa Częstochowa. - Nic jeszcze nie osiągnęliśmy w tym sezonie - powiedział Kosta Runjaić.
Trener Legii Warszawa Kosta Runjaić nie krył rozczarowania po meczu z Wartą Poznań
Trener Legii Warszawa Kosta Runjaić nie krył rozczarowania po meczu z Wartą PoznańFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Dla piłkarzy stołecznej drużyny była to pierwsza ligowa porażka w tym roku. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 67. minucie Słowak Adam Zrelak. Przegrana "Wojskowych" oznacza, że tracą do lidera z Częstochowy osiem punktów [Raków dopiero rozegra spotkanie].

Kosta Runjaić po meczu Warta Poznań - Legia Warszawa: nic jeszcze nie osiągnęliśmy w tym sezonie

- Byliśmy świadomi tego, że czeka nas trudne spotkanie. Powinniśmy zagrać dwie równe połowy, w których cechowałaby nas cierpliwość. Wiedzieliśmy, że Warta gra świetnie w defensywie. W pierwszej połowie nie zagraliśmy wybitnie, ale dzięki dużemu posiadaniu piłki kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji. W drugiej połowie pojawiła się dziwna energia, powinniśmy trzymać się cierpliwości i tego, co sobie ustaliliśmy. Nie zagraliśmy na swoim poziomie i w mojej ocenie dzisiejsza porażka była zasłużona. Nie chcę wskazywać nikogo po tym meczu. To ja biorę odpowiedzialność za drużynę i wyniki. Mieliśmy serię 19. meczów bez porażki. Od spotkania w Płocku udało się nam pozostać niepokonanym. Teraz musimy zacząć od nowa budować kolejną passę. Nic jeszcze nie osiągnęliśmy w tym sezonie. Bardzo często to powtarzam – jeszcze nic nie wygraliśmy. Musimy skupić się na odpowiedniej regeneracji. Jestem pewny, że na piątkowe spotkanie ligowe i wtorkowy finał będziemy świetnie przygotowani. Gratuluję także Warcie. Pokazali jakość, a obecny sezon jest dla nich bardzo dobry - przyznał Runjaic podczas konferencji prasowej.

"Czujemy rozczarowanie i gniew"

Szkoleniowiec Legii Warszawa zwrócił uwagę szczególnie na postawę swoich podopiecznych po zmianie stron. - Przegraliśmy dzisiejszy mecz nie z powodu ostatnich spotkań z Lechem i Miedzią. Dzisiaj przegraliśmy przede wszystkim swoją drugą połową, w której Warta bardziej zwierzyła w zwycięstwo. Czujemy rozczarowanie, gniew, ale chcemy to przełożyć na dobrą energię - zaznaczył Niemiec. - Czułem rozczarowanie w szatni po pierwszej połowie z powodu braku zdobytej bramki. Być może było to tylko moje osobiste odczucia. Chcemy przeanalizować ten mecz, ale przede wszystkim skupić się na tym, co przed nami - dodał.

Pewnym liderem Ekstraklasy pozostaje Raków Częstochowa przed Legią Warszawa. Trzeci jest broniący tytułu Lech PoznańSezon 2022/2023 zakończy się 7 maja. Wszystkie spotkania zaplanowano na godz. 17.30. 

Czytaj także:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

red

Zobacz także

Zobacz także