more_horiz
Wiadomości

Liga Mistrzów: Szymon Marciniak sędzią finału? Polak wśród faworytów

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 06:55
Szymon Marciniak jest jednym z faworytów do poprowadzenia finału Ligi Mistrzów - poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki. Polski sędzia nie został wybrany arbitrem półfinałowych spotkań europejskich rozgrywek, co ma być potwierdzeniem jego szans.
Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów?
Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów? Foto: Tomasz Kluczynski / Forum

Szymon Marciniak czeka na finał?

18 grudnia w Dausze Szymon Marciniak sędziował finałowy mecz piłkarskich mistrzostw świata Katar 2022. Następnie, polski arbiter wrócił do pracy w krajowej lidze i w europejskich pucharach.

Ostatnie spotkanie na europejskiej arenie sędziował w kwietniu i spotkał się z falą krytyki. W rewanżowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów, nie podyktował rzutu karnego dla Napoli. Rafael Leao z Milanu podczas interwencji trafił w piłkę, jednak zahaczył o nogę przeciwnika. Piłkarze lidera Serie A domagali się rzutu karnego, jednak Marciniak nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia. Sytuację przeanalizował także odpowiedzialny za VAR arbiter Tomasz Kwiatkowski, jednak on także nie zasygnalizował faulu.

"Duży i poważny błąd sędziego. Leao wyraźnie najpierw uderza lewą stopę Meksykanina, a następnie dotyka piłki. Dla sędziego to nie był rzut karny" - napisano w  "Corriere dello Sport".

"Dwa karne przyznane i jeden nie. Polski sędzia Szymon Marciniak - bardzo zdeterminowany w każdym swoim wyborze - nie trafił z odpowiednią sytuacją. Przy wślizgu Leao nie dał rzutu karnego, a VAR wsparł go w tej decyzji, bo ocena na boisku też się liczy. Ale to był rzut karny" - dodała "La Gazzetta dello Sport".

Finał dla Polaka?

Według informacji Tomasza Włodarczyka, błąd w meczu włoskich drużyn nie wpłynął negatywnie na zawodową pozycję polskiego sędziego. Polak nie znalazł się w gronie sędziów półfinałowych meczów europejskich rozgrywek: Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji. 

- Jest to spowodowane tym, że Marciniak znajduje się w gronie ścisłych kandydatów do poprowadzenia jednego z finałów - poinformował Włodarczyk.

>>> Więcej o Lidze Mistrzów w sezonie 2022/2023 <<<

kp

Zobacz także

Zobacz także