more_horiz
Wiadomości

Hubert Hurkacz o tenisie, diecie i samochodach. "Cały czas myślę o tym, co mogę zrobić lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 18:04
Hubert Hurkacz ma za sobą intensywny czas. - Cały czas trzeba szukać nowych rzeczy, dzięki którym można grać lepiej - podkreślił w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki.
Hubert Hurkacz rozmawiał z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki
Hubert Hurkacz rozmawiał z Cezarym Gurjewem z Radiowej JedynkiFoto: PAP/Szymon Pulcyn

Hurkacz i szybkie samochody. "To niesamowite, jak to wszystko działa i się prowadzi"


Najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz ma za sobą intensywne miesiące. Dwa mecze i dwie porażki z liderem światowego rankingu Hiszpanem Carlosem Alcarazem, dobry występ na turnieju w Cincinnati i odpadnięcie w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open - te wydarzenia z pewnością nie były łatwe dla 26-latka.

Przy okazji rywalizacji w Pucharze Davisa, Hurkacz wrócił do Polski, aby wspomóc kolegów z reprezentacji w zmaganiach z Barbadosem. Zrobił to samochodem, który zwrócił uwagę mediów.

- Ostatnio tenis nie był fenomenalny, więc lepiej porozmawiać o samochodach - roześmiał się Hurkacz, który rozmawiał z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki.

Wrocławianin przyznaje, że nie zagłębia się w silnik swojej maszyny. 

- Chciałbym trochę więcej rozumieć, ale cały mechanizm jest skomplikowany. To niesamowite, jak to wszystko działa i się prowadzi - przyznał. - Silnik świetnie brzmi i ma potężną dawkę mocy - dodał.

Od teorii Hurkacz woli praktykę.

- Kiedyś trochę więcej o tym czytałem. Powiedzmy, że skupiam się na efektach tej pracy, czyli oglądam wyścigi. Ta inżynieria jest tak niesamowicie skomplikowana, że musiałbym się bardzo w to zagłębić, by zrozumieć więcej - zaznaczył.

Polak był o krok od zwycięstw z gigantami. "Cały czas myślę o tym, co mogę zrobić lepiej"


Zarówno samochód, jak i tenis Hurkacza, uległ zmianie. 

- Na pewno przez te kilka lata poprawiłem swój tenis, styl gry i doświadczenie. Możliwość jazdy najlepszymi samochodami też się od tego czasu zmieniła. Jako dziecko zawsze oglądałem się za samochodami, które wydawały się interesujące - powiedział.

W tym sezonie Hurkacz toczył wyrównane boje m.in. z Novakiem Djokoviciem i Carlosem Alcarazem. Choć w obu przypadkach miał szansę na zwycięstwo, to ostatecznie musiał zaakceptować smak porażki.

- Wiem, że te mecze były wyrównane, ale cały czas myślę o tym, co mogę zrobić lepiej, by wejść na jeszcze wyższy poziom. Cieszę się z dobrego serwisu, który w ostatnim czasie był jeszcze lepszy, ale w tenisie gra z roku na rok staje się o kilka procent lepsza, więc cały czas trzeba szukać nowych rzeczy, dzięki którym można grać lepiej - podkreślił.

Polski tenisista w dzieciństwie obserwował Rogera Federera, jednak przyznał, że osiągnięcia i długowieczność Novaka Djokovicia są bardzo inspirujące.

- Jako dziecko uwielbiałem grę Rogera ale to, co robi Novak w ostatnich latach na korcie, jest naprawdę niesamowite. To, że można grać na tak wysokim poziomie przez tyle lat, jest na pewno inspirujące - stwierdził.

Od jakiego posiłku Hurkacz rozpoczyna dzień?

- Jeżeli chodzi o śniadanie, to lubię jeść różne płatki bezglutenowe lub owsiane z owocami, a także tosty z awokado. Od tego zaczynam swój dzień. Później często jem ryż z warzywami, a na kolację lubię np. tajskie czy indyjskie jedzenie. Od czasu do czasu zjem rybę - podsumował.


Posłuchaj
03:47 Hubert Hurkacz do PMOS Gurjew Z 26-letnim zawodnikiem, nie tylko o sporcie, rozmawiał Cezary Gurjew (PR1)

 

Czytaj także:

JK


Zobacz także

Zobacz także