La Liga: pewna wygrana Realu. "Królewscy" z dziesiątym triumfem w sezonie

2023-11-12, 07:52

Real Madryt wygrał 10. mecz ligowy w sezonie. Foto: PAP/EPA/Sergio Perez

Real Madryt pokonał u siebie Valencię 5:1 w sobotnim meczu 13. kolejki hiszpańskiej La Liga. "Królewscy" nadal zajmują drugie miejsce w tabeli, bo prowadząca Girona kilka godzin wcześniej wygrała na wyjeździe z Rayo Vallecano 2:1.

Prowadzenie Realowi już w trzeciej minucie dał Daniel Carvajal. Tuż przed przerwą podwyższył Brazylijczyk Vinicius Junior, który z kolejnego gola cieszył się na początku drugiej połowy. Później do siatki dwukrotnie trafił jeszcze jego rodak Rodrygo - w 50. i 84. minucie.

Gości stać było jedynie na honorowe trafienie Hugo Duro w 88. minucie.

Girona natomiast zwyciężyła, choć od piątej minuty przegrywała. Na gola Alvaro Garcii odpowiedziała trafieniami Ukraińca Artema Dowbyka i Brazylijczyka Savio.

Katalońska ekipa zgromadziła 34 punkty na 39 możliwych do zdobycia i o dwa punkty wyprzedza Real. Trzecia w tabeli Barcelona, której piłkarzem jest Robert Lewandowski, ma 27 punktów. Swój mecz 13. kolejki rozegra w niedzielę - u siebie z Alaves.