Serie A. Ndicka gotowy do gry. Iworyjczyk zasłabł podczas meczu

2024-04-26, 18:32

Evan Ndicka zasłabł podczas meczu Roma - Udinese. Foto: Andrea Bressanutti/Associated Press/East News

Piłkarz AS Roma Evan Ndicka, który 14 kwietnia zasłabł na boisku podczas wyjazdowego spotkania z Udinese we włoskiej ekstraklasie, dostał od lekarzy pozwolenie na powrót do gry. Ma być gotowy już na niedzielny mecz z Napoli.

24-letni Ndicka, urodzony w Paryżu reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, upadł na murawę w 72. minucie spotkania w Udine. Był cały czas przytomny, ale uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Został przewieziony do szpitala i zwolniony z niego dzień później. Od tego czasu nie zagrał w oficjalnym meczu.

Strachu podczas tego zajścia było dużo, zwłaszcza w kontekście wydarzeń takich jak to z udziałem Cristiana Eriksena podczas mistrzostw świata w Katarze. Ostatecznie wydaje się jednak, że wszystko skończyło się dobrze i problemy zdrowotne nie będą miały dalszego ciągu.

Spotkanie wówczas przerwano 1:1 i dokończono je w czwartek, kiedy grano od 72. minuty. W końcówce gola dla Romy na 2:1 uzyskał Bryan Cristante.

W piątek Roma opublikowała zdjęcia z treningu przed spotkaniem z Napoli, a Ndicka normalnie brał udział w zajęciach wraz z resztą zespołu.