X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Debata dnia". Szanse Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:51
– Władysław Kosiniak-Kamysz ma największe szanse na poszerzenie elektoratu spośród wszystkich kandydatów opozycyjnych – powiedział publicysta Jarosław Włodarczyk. - Nie sądzę, by wyborcy Andrzeja Dudy sprzed pięciu lat byli skłonni go poprzeć – zauważył Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Audio
  • 4.11.19 Jarosław Włodarczyk: Władysław Kosiniak-Kamysz wydaje się niezłym kandydatem.
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przemawia podczas uroczystego posiedzenia Rady Naczelnej PSL w Wierzchosławicach
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przemawia podczas uroczystego posiedzenia Rady Naczelnej PSL w WierzchosławicachFoto: PAP/Paweł Topolski

Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę, w której stwierdziła, że naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta jest prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Możliwość przejęcia szerszego elektoratu

Władysław Teofil Bartoszewski 1200.jpg
W.T. Bartoszewski: W. Kosiniak-Kamysz kandydatem PSL na prezydenta

"Żeby wygrać wybory prezydenckie, nie wystarczy być dzisiaj kandydatem formacji politycznej. Trzeba być kandydatem szerokiego porozumienia. I do takiego szerokiego porozumienia chciałbym wezwać wszystkie siły polityczne" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz podczas uroczystego posiedzenia Rady Naczelnej PSL w Wierzchosławicach.

– Otoczenie Władysława Kosiniaka-Kamysza wierzy, że ma on możliwość przejęcia elektoratu szerszego niż tylko PSL i opozycji. W grę wchodzi "kłusownictwo" na terenie Andrzeja Dudy. Jednak nic za darmo, bo im lider ludowców będzie bardziej konserwatywny, rozmodlony i prawicowy, tym mniej będzie strawny dla wyborców lewicowych. Z drugiej strony możliwości zgarniania elektoratu centrowo-prawicowego są jeszcze spore – podkreślił Krzysztof Karnkowski.

Szanse wśród wyborców "antyPiS"

pap_kosiniak kamysz hetman 1200.jpg
Krzysztof Hetman: W. Kosiniak-Kamysz jest w stanie zabrać elektorat A. Dudzie

Jarosław Włodarczyk zwrócił uwagę, że Władysław Kosiniak-Kamysz nie ma pewności czy dostanie się do drugiej rundy wyborów prezydenckich. Zagrożeniem dla jego kandydatury może być ewentualny start Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która reprezentowałaby Koalicję Obywatelską.

– Ma on jednak największe szanse na poszerzenie elektoratu spośród wszystkich kandydatów opozycyjnych. Nawet jeżeli będzie prezentował bardzo konserwatywną postawę, to elektorat lewicowy pójdzie zagłosować "antyPiS". Natomiast centrowy elektorat nie zagłosuje na lewicowego kandydata. Dlatego Władysław Kosiniak-Kamysz wydaje się niezłym kandydatem – wskazał publicysta.

"Debatę dnia" powadziła Joanna Miziołek.

PAP/Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 4.11.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Macierewicz (PiS): W. Kosiniak-Kamysz chce być liderem tęczowego zaplecza

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 17:30
– Nie wróżę powodzenia opozycji jeśli chodzi o wybory prezydenckie – mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Antoni Macierewicz. Podkreślił, że ludzie którzy wspierają ideologię LGBT, nie mają większych szans na akceptację wśród Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef PSL chce kandydować na prezydenta. K. Sobolewski: to wywołało poruszenie w KO

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 07:40
- Ogłoszenie przewodniczącego PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza kandydatem na prezydenta spowodowało po stronie Koalicji Obywatelskiej swego rodzaju poruszenie - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Sobolewski, poseł elekt PiS.
rozwiń zwiń