more_horiz
PR24 Portal
Section05

500+

Premier Morawiecki: w najbliższych trzech latach w żłobkach przybędzie tysiące dodatkowych miejsc

- Będziemy w najbliższych trzech latach tworzyć dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach i 500 tys. miejsc pracy - zapowiedział w Pilawie premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył też "wbrew ośmieszaniu naszej polityki rodzinnej kontynuujemy program Rodzina 500+". Szef rządu dodał, że jest to duże wsparcie, podobnie jak inne programy. Wymienił przy tym Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Maluch Plus czy dopłatę do miejsc w żłobku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki 500+ Rodzina 500+ rodzina dzieci

Urszula Rusecka: oszczędności zaczynamy od siebie, nie będzie cięć w rządowych programach społecznych

- Premier wydał polecenie, aby ciąć wydatki w poszczególnych resortach o około 5 procent. Już wcześniej było zapowiedziane, że wszelkie oszczędności, chociażby energii, zaczynamy od siebie. Nie może się to odbyć kosztem programów społecznych - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 zastępca rzecznika PiS Urszula Rusecka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka 500+ Rząd RP Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo

Eksperci: gospodarka będzie słabła więc trzeba racjonalniej wydawać pieniądze, także na wsparcie społeczne

Najuboższe grupy społeczne, w tym tak wrażliwa grupa jak emeryci, trzeba wspierać bo to tworzy zdolność rozwojową, ale trzeba patrzeć skąd pochodzą źródła finansowania. Przez minione lata mieliśmy znacznie większą siłę gospodarki. Teraz powinniśmy racjonalniej wydawać pieniądze, a przykład mógłby pójść z góry. Na pewno państwo nie może całkowicie eliminować problemów finansowych poszczególnych grup społecznych - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz (SGH) i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ inflacja emerytura tarcza antyinflacyjna

Rzecznik PiS skomentował doniesienia nt. zmian w 500+. "Będziemy zawsze troszczyć się o polskie rodziny"

- Gdyby tylko były takie możliwości budżetowe, to każdy z nas zgodziłby się, żeby w roku były 24 emerytury. W tym sensie można rozmawiać o wszystkich programach społecznych. Jeżeli będą w nich jakieś zmiany, to będziemy o tym informować, ale nie za pomocą spekulacji prasowych - podkreślił w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Radosław Fogiel, komentując doniesienia medialne o rzekomych zmianach w programie 500+.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 500+ rodzina dzieci Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo

Jarosław Kaczyński w Puławach: zwiększyliśmy dochody państwa o prawie bilion złotych

Od roku 1989 czy 1990 mieliśmy do czynienia z wielkim procesem okradania naszych obywateli. Myśmy to opanowali i tylko dzięki temu mogliśmy zwiększyć dochody państwa o prawie bilion złotych, licząc ten rok, oraz przeprowadzić wielkie programy społeczne - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński podatek VAT budżet Polski 500+ zarobki

Rząd chce wprowadzić kryteria dochodowe w 500+? Poseł PiS: absolutnie dementuję takie doniesienia

- Słowa Artura Sobonia mogły zostać źle zrozumiane bądź przekręcone. Rząd PiS jest przeciwny wprowadzaniu kryteriów dochodowych do programu 500+. Absolutnie dementuję doniesienia o rzekomym planie wprowadzania takich rozwiązań - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk, odnosząc się do artykułu na portalu Gazeta.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 500+ społeczeństwo Artur Soboń Prawo i Sprawiedliwość POLSKA program 500+