X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
500+

RODZINA 500+ Dobre wieści dla rodziców. 500+ będzie przedłużone na podstawie poprzednich wniosków

Rodzice i opiekunowie pobierający świadczenie z programu "Rodzina 500+" nie muszą w tym roku składać kolejnego wniosku. Jak powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, świadczenie zostanie przyznane do 31 maja przyszłego roku w oparciu o wnioski składane od 1 lipca 2019 roku.
Zobacz więcej na temat:  500+ Rodzina 500+ rodzina Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg POLSKA GOSPODARKA

В Польше стартовала кампания перед вторым туром президентских выборов

Второй тур президентских выборов состоится 12 июля. В нем примут участие действующий президент Анджей Дуда и мэр Варшавы Рафал Тшасковский.
Zobacz więcej na temat:  Президентские выборы в Польше Анджей Дуда Рафал Тшасковский Право и Cправедливость Гражданская коалиция 500+

"Będziemy wprowadzać dalsze ułatwiania". Barbara Socha o pomaganiu polskiej rodzinie

- Prezydent Andrzej Duda zawarł w "Karcie Rodziny" niezwykle ważne aspekty dotyczące życia rodzinnego. Wśród nich są sposoby wsparcia dla obojga rodziców w zakresie pracy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Państwo nie powinno przeszkadzać rodzinie, trzeba dać rodzinie wolność. Dla potomstwa najważniejsza jest stabilność związku rodziców - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej społeczeństwo 500+ rodzina

Bochenek: po podpisaniu Karty Rodziny obserwujemy olbrzymią nagonkę na prezydenta

- To, co obserwujemy zwłaszcza w ostatnich dniach, po podpisaniu Karty Rodziny, to jest przeolbrzymia nagonka na pana prezydenta Andrzeja Dudę - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Rafał Bochenek dodając, że zwolennicy ideologii LGBT "mogą mówić co im ślina na język przyniesie", a deklaracje prezydenta o ochronie rodziny wywołują międzynarodową burzę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Bochenek PiS wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski 500+

Wsparcie rodziny, ochrona małżeństwa, dzieci i emerytów. Zobacz, co zakłada Karta Rodziny

- Dla każdego państwa rodzina jest fundamentem jego istnienia - oświadczył prezydent Andrzej Duda podpisując Kartę Rodziny. Znalazły się w niej programy prorodzinne oraz zapisy dotyczące obrony instytucji małżeństwa. Karta zakłada także wprowadzenie innych nowych programów wsparcia, jak bon turystyczny.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda 500+ Rodzina 500+ GOSPODARKA prezydent rodzina społeczeństwo POLSKA

Министр по делам семьи: Польские мамы получают солидную помощь от государства

Министр по делам семьи, труда и социальной политики Польши отметила, что пособие «Мама 4+» получают более 55 000 человек, которые посвятили себя воспитанию 4 и более детей.
Zobacz więcej na temat:  социальная политика Польши 500+

500+ na każde dziecko. Prezydent: nasi oponenci mówili, że "tego nie da się zrobić"

Świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Jest to efekt ubiegłorocznej nowelizacji ustawy, która rozszerzyła program "Rodzina 500+". Dzięki tej decyzji rządu, popartej zgodą prezydenta Andrzeja Dudy, grupa dzieci objętych wsparciem zwiększyła się o ponad 3 miliony. ​
Zobacz więcej na temat:  500+ prezydent rząd program 500+ społeczeństwo rodzina Rodzina 500+ Andrzej Duda POLSKA 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy