more_horiz
Jerzy Giedroyc

Myśl Jerzego Giedroycia a polityka wschodnia Polski i UE

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 17:09
14 września 2005 roku mineło 5 lat od śmierci Redaktora paryskiej “Kultury” Jerzego Giedroycia. Dzień później w paryskim Polskim Instytucie odbyła się konferencja poświęcona jego myśli politycznej.
Audio
  • Bohdan Osadczuk o polityce wschodniej Jerzego Giedroycia: kiedy powstała i jak się kształtowała. (14.09.2005)
  • Jerzy Pomianowski ocenia politykę wschodnią Jerzego Giedroycia jako najtrafniejszą w ostatnich dekadach. (14.09.2005)
  • Czesław Bielecki odpowiada na pytanie, czy Polacy dobrze rozumieją myśl Jerzego Giedroycia. (14.09.2005)
  • Krzysztof Pomian podkreśla, że historia przyznała Redaktorowi rację. (15.09.2005)
Przed pierwszą podparyską siedzibą Kultury, 1, Av. Corneille w Maisons-Laffitte. Od lewej: Jerzy Giedroyc, James Burnham, Zygmunt Hertz, Zofia Hertz, Maria Czapska, Czesław Miłosz, siedzi Józef Czapski.
Przed pierwszą podparyską siedzibą "Kultury", 1, Av. Corneille w Maisons-Laffitte. Od lewej: Jerzy Giedroyc, James Burnham, Zygmunt Hertz, Zofia Hertz, Maria Czapska, Czesław Miłosz, siedzi Józef Czapski.Foto: Instytut Literacki

Dyskusję zatytułowaną "Myśl Jerzego Giedroycia a polityka wschodnia Polski i UE” zorganizowały Towarzystwo Opieki nad Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu, Radio Polonia i RFI, TVP oraz Instytut Polski w Paryżu we współpracy z Instytutem im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Wzięli w niej udział między innymi: Bohdan Osadczuk, Jerzy Pomianowski, Czesław Bielecki, Natalia Gorbaniewska i Krzysztof Pomian. Starają się odpowiedzieć na pytania o percepcję myśli Jerzego Giedroycia w Polsce, o jej owoce, które przyjdą po latach, a także dlaczego "Kultura" nie była pismem codziennym. Debata odbywała się na tle wystawy przedstawiającej historię Instytutu Literackiego, od rzymskich początków w 1946 roku aż do dziś.

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem