more_horiz
JedynkaAudycje
Section06
Lista audycji

AgroFakty

Serwis informacyjny oraz praktyczne i konkretne informacje o cenach żywności, o cenach gruntów, o zmianach przepisów dotyczących uprawy ziemi i hodowli.

Aktualności ekonomiczne

Kursy akcji, wskaźniki giełdowe, kursy walut, stopa bezrobocia, i stopy procentowe, kredyty hipoteczne, korzystne lokaty – a także przegląd najważniejszych tematów gospodarczych dnia w Polsce i na świecie.

Audycje specjalne

Wyjątkowe akcje antenowe. Narodowe rocznice. Święta religijne i państwowe. Okolicznościowe wydarzenia. Ważne uroczystości. Historia udokumentowana w nagraniach archiwalnych i współczesność przybliżana przez transmisje.

Bezpieczna Jedynka

"Bezpieczna Jedynka" to cykl audycji plenerowych poświęconych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu: od bezpieczeństwa osobistego, fizycznego na drogach, chodnikach, boiskach i stadionach, przez bezpieczeństwo w szpitalach, po bezpieczeństwo socjalne i prawne.

Czas pogody

Audycja dla tych i o tych, którym tzw. pewien wiek staje się przepustką do nowego i pełnego radości życia. Rozmawiamy o relacjach rodzinnych, o więzach międzypokoleniowych, o tym, czego dziadek może nauczyć wnuka, ale i wnuczka babcię

Czytam, bo lubię

Felietony Magdy Mikołajczuk o książkach, które zostają w głowie i w sercu. Książkach nowych i dawnych, poważnych i zabawnych, dla dorosłych i dla dzieci. Na "Czytam, bo lubię" zapraszamy we wtorki między 15.15 a 17.00

Dziedzictwo i pamięć

Przypominamy historię polskiej myśli narodowej oraz chrześcijańsko-demokratycznej, ludzi z nimi związanych i ich wpływ na dzieje Polski.

Dzień dobry z Jedynką

Na dobry początek dnia. Poranne pasmo z energetyczną muzyką, informacjami ważnymi dla rolników, poradami na temat zdrowego stylu życia i ciekawostkami.

Ekspres Jedynki

Najnowsze informacje z kraju i ze świata, muzyka, rozrywka, ale również pogłębione analizy, dyskusje i debaty

Eureka

"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy"

Familijna Jedynka

Magazyn społeczno-religijny przygotowywany przez Naczelną Redakcję Programów Katolickich Polskiego Radia.

Gdzie jest Pan Cogito

Wielu głosiło koniec historii. Tradycja była przeżytkiem. Liczyć miał się tylko przyszłość

Historia żywa

Cykl audycji "Historia żywa" to spotkania z prof. Andrzejem Nowakiem historykiem, których ideą jest pokazywanie historii nie jako wiedzy zamkniętej w podręcznikach, ale elementu naszej tożsamości narodowej, który stale wpływa na dokonywane przez nas wybory życiowe i całą naszą teraźniejszość.

Jeden na godzinę

Pierwszy utwór, pierwsza płyta, pierwszy koncert, ale nie tylko. Ciekawostki i dużo najlepszej muzyki, a w każdym odcinku inna postać. W audycji "Jeden na godzinę" przybliżymy Państwu sylwetki największych gwiazd muzycznych.

Jedyne takie miejsce

Audycja "Jedyne takie miejsce" ukazuje piękno Polski. Dziennikarze radiowej Jedynki: Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Grzegorz Frątczak i Marta Januszewska odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nie odkryte lub zapomniane.

Jedynka Dzieciom

Teatr wyobraźni to nie tylko słuchowiska, to wszystkie radiowe audycje, które odwołują się właśnie do tej twórczej fantazji.

Jedynka w drodze

Program słowno-muzyczny z telefonicznym udziałem słuchaczy oraz gości w studiu.

Kiermasz pod kogutkiem

To audycja o bardzo długiej tradycji. Przez lata obecna na antenie Programu 1 Polskiego Radia, ciesząca się niezwykłą popularnością wśród Słuchaczy. Po ponad dwuletniej przerwie powraca na antenę Polskiego Radia.

Koncertowa Jedynka

W niedzielny wieczór prezentowane są koncerty znakomitych artystów polskich i zagranicznych.

Kościoły w Polsce i na świecie

Ekumeniczna audycja Redakcji Religijnej Polskiego Radia prezentująca różne wspólnoty chrześcijańskie. Ich życie i działalność, historię oraz plany.

Kronika Sportowa

Kronika sportowa to codzienna audycja nadawana na antenie radiowej Jedynki, podsumowująca wydarzenia sportowe.

LATO Z RADIEM

"Lato z Radiem" jest dobrą receptą na spędzenie wesołych wakacji! Ma nowe pomysły i ciągle jest niekwestionowanym liderem na wakacyjnym radiowym rynku.

LATO Z RADIEM EXTRA

W audycji przypomnienie koncertów Festiwalu Lata z Radiem, zapowiedź kolejnych przystanków festiwalu i piosenki, które znalazły się na płycie Lato z Radiem Festiwal 2019.”

Lekcje języka polskiego

Audycje językowe poszerzające wiedzę językową słuchaczy, przestrzegające przed błędami, pokazujące także przykłady dobrej polszczyzny.

Magia czarnego krążka

Ciepły i bardziej przestrzenny dźwięk, nieodłączny szum, strona A i B - płyt winylowych słucha się zupełnie inaczej. Do tego wspaniali wykonawcy, niedostępne w innej formie utwory, perełki fonograficzne, białe kruki. Pokażemy i przybliżymy Państwu tą niezwykłą atmosferę, jaką tworzy muzyka odtwarzana z czarnego krążka.

Moja lista przebojów

10 najlepszych piosenek mijającego tygodnia zaprezentowanych przez dziennikarzy muzycznych Programu 1 Polskiego Radia. 

Moje Książki

Audycja Magdy Mikołajczuk to spotkania z pisarzami, tłumaczami i krytykami, rozmowy o prozie i poezji, aktualności literackie i wizyty na festiwalach książki.

Mój świat dźwięków

Będziemy rozmawiać o otaczającym nas świecie dźwięków. Tych, które nas kształtują, inspirują, fascynują, wielokrotnie pomagają.

Muzyczna Jedynka

O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy jak: Ula Kaczyńska, Marcin Kusy, Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Anna Will.

Muzyczna Jedynka .

O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, "od zawsze" związani z Jedynką, jak Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Zbigniew Krajewski. Także Iza Żukowska, Marcin Kusy i Adam Rozlach gwarantują, że Słuchacze każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w Muzycznej Jedynce usłyszą wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o goszczących w Jedynce artystach, a dzięki licznym konkursom wybiorą się na koncerty lub powiększą swoje kolekcje płytowe.

Muzyczny alfabet Jedynki

A, jak Abba, Afromental, Adele… B, jak Baranovski, Bajm, Beyoncé… C, jak Cleo, Coldplay, Eric Clapton… Wakacyjne granie na wybraną literę alfabetu.

Muzyczny wehikuł czasu

Audycja przypomina, odkurza, chroni od zapomnienia najpiękniejsze głosy, najwartościowsze melodie, dobre czasy, wieczne mody, osobiste wspomnienia, prywatne wzruszenia…

Muzyka nocą

Pasmo słowno-muzyczne, podczas którego autorzy starają się nawiązać bliższy Kontakt ze słuchaczami.

Niepodległa - dzień po dniu

Kalendarium autorstwa Andrzeja Sowy przedstawiające to, co danego dnia działo się w sprawie Polski i na ziemiach polskich. Czyta Maciej Gudowski. 

Nieznani Znani

Znane nazwiska, nieznane historie. Jakie życie prowadzą osoby, które mają wpływ na nasze życie? Kim są, gdy gasną światła kamer i schodzą z areny politycznych walk? Czy twarz, którą znamy z telewizji, jest prawdziwym obliczem, dorabianą gębą, a może celowo zakładaną maską, za którą skrywa się… ktoś zupełnie inny?

Piosenki na życzenie

Piosenki na życzenie to audycja współtworzona przez słuchaczy. To Państwo decydują co zagramy w każdą niedzielę po godz.14.00.

Po hejnale - Europa Środka

Informacyjno-publicystyczny magazyn poświęcony Węgrom, współpracy polsko-węgierskiej, Grupie Wyszehradzkiej, Państwom Trójmorza, roli tych państw w Unii Europejskiej, NATO i na świecie.

Po pierwsze ekonomia

Informacje o nowych przepisach dla firm, ale również dla pracowników, zleceniobiorców i samozatrudnionych oraz dla konsumentów.

Polska i Świat

Magazyn "Polska i Świat" to wieczorne spotkanie z informacją i publicystyką.

Poradnik językowy

Audycja poświęcona poprawności i kulturze słowa z telefonicznym lub SMS-owym udziałem słuchaczy, którzy dzielą się swoimi uwagami i spostrzeżeniami  oraz wyrażają swój na ogół emocjonalny stosunek do języka. 

Przy muzyce o sporcie

W audycji będzie można posłuchać relacji z ligowych boisk piłkarskich, ale też innych wydarzeń sportowych.

Przystanek Historia

Audycje realizowane przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej poświęcone ważnym  wydarzeniom, które wpłynęły na dzieje Polski w wieku XX oraz ludziom, którzy tę historię tworzyli. 

Radio Kierowców

Codzienne od 5.58 do 22.58 dwie minuty przed pełną godziną najświeższe wiadomości motoryzacyjne.

Radiogra

Nie szarady, nie jolki, nie rebusy, nie sudoku tylko gra w skojarzenia - to nasza propozycja. W audycji "Radiogra" piosenkami chcemy opowiedzieć o tym, co dzieje się w popkulturze.

Słodkie Radio Retro

W każdą niedzielę ok. 13:35  spotykamy się z dźwiękami przeszłości. Jest to dzienna odsłona "Słodkiego Radia Retro" - nieocenionej schedy, jaką pozostawili słuchaczom Radiowej Jedynki Danuta Żelechowska i Jan Zagozda.

Słowoteka

Audycja poświęcona językowi. Jego różnym obliczom i odmianom.

Słuchowisko w Jedynce

Pozycja adresowana do słuchaczy, otwartych na różnorodny, uniwersalny repertuar. Wśród prezentowanych w tym paśmie spektakli znajdziemy zarówno słuchowiska oryginalne, czyli dramaturgię dedykowaną radiowej scenie, jak również adaptacje dramatu, prozy oraz poezji.

Spacer z kulturą

Podczas "Spaceru z Kulturą" opowiadamy o ciekawych projektach i ważnych wydarzeniach kulturalnych. W lekkiej magazynowej formie dziennikarze Jedynki relacjonują i zapowiadają spotkania z kulturą, sztuką, historią, literaturą oraz interesującymi twórcami. 

Spotkanie z...

​Rozmowy z uznanymi i znanymi, ale także dopiero zaczynającymi swoją artystyczną drogę, twórcami kultury. 

Sygnały dnia

Już od godz. 6.00 mogą się Państwo dowiedzieć, co przyniesie nowy dzień.

Ślady na piasku

Audycja Redakcji Katolickiej inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.

Tak to bywało

W conocnej, dwugodzinnej audycji otwieramy naszym słuchaczom bogate archiwa dźwiękowe Polskiego Radia, prezentując najcenniejsze dokumenty świadczące o wielkiej klasie polskich artystów: słowa, dźwięku, humoru czy intelektu.

Tu jest muzyka

Każdego dnia ze słuchaczami spotka się inna osobowość antenowa prezentując różne gatunki muzyczne.

Tydzień kontra tydzień

Publicystyczne podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia oraz zapowiedź wydarzeń kolejnych dni. Rozmowy i komentarze.

W otwarte karty

Wszyscy chcemy, by ludzie wokół Nas mówili prawdę. By grali w otwarte karty. Bez nawiasów, przypisów czy ozdobników – właśnie taka jest ta audycja. 

Wiadomości po ukraińsku

Program 1 Polskiego Radia nadaje serwisy informacyjne w języku ukraińskim. Kilkuminutowe serwisy emitowane są dwa razy dziennie przez siedem dni w tygodniu w radiowej Jedynce tuż po aktualnościach o 10:00 i 17:00. Informacje przygotowują i prezentują dziennikarze Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy. Program 1 na falach długich (częstotliwość 225 kHz) jest odbierany nie tylko na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ale również na Ukrainie oraz w prawie całej Europie.

Wieczór z historią

Historia jest najważniejszą skarbnicą wiedzy o tym, co nas wkrótce czeka. Ludzie nie zmieniają się, doskonalą się jedynie „środki rażenia siły żywej przeciwnika”. <br> Znając dobrze przeszłość można dziś z dużym przybliżeniem przewidzieć, co spotka nas w nieodległej przyszłości. I dzięki temu próbować zapobiec nadchodzącym zagrożeniom.

Wieczór z operą i operetką

W audycji proponujemy zasłuchanie się w znane i wciąż popularne arie operowe i operetkowe. Dzieła mistrzów w wykonaniu znakomitych śpiewaków z Polski i ze świata.

WIST - konkurs popularnonaukowy

WIST to wakacyjna propozycja dla Słuchaczy. Audycja popularno-naukowa w formie zabawowo-konkursowej zawierająca pięć krótkich opowieści z historii nauki, techniki zakończonych pytaniami dla Słuchaczy.

Wolna sobota z Jedynką

To audycja, w której słuchacze odpoczną od polityki, za to znajdą omówienia najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych, reportaże, przeglądy newsów z mediów społecznościowych z całego tygodnia. 

Zapomniane-przypomniane

Zapomniane - przypomniane: głosy i osobowości polskiej piosenki. Zapomniani - przypomniani: wykonawcy i kompozytorzy. Zapomniano - więc przypomnę tych, którzy wczoraj stworzyli styl polskiej muzyki rozrywkowej. Także dzisiejszej.
Section07
Audycje historyczne Jedynki
Section21
Section49