X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Matysiakowie. "Staramy się być zawsze aktualni"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 10:06
- Nauczyliśmy się szybko reagować, żeby w słuchowisku było to, co rzeczywiście w tym czasie się dzieje. Czasem jest tak, że np. gramy w środę, a we wtorek coś się wydarzyło, to próbujemy dopisać jakikolwiek elemencik, który świadczy o tym, że to jest tu i teraz - mówi aktorka Ewa Kania.
Audio
  • Ewa Kania i Adam Bauman o jubileuszu "Matysiaków" (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Martyna Podolska rozmawia z Łudmiłą Łączyńską i Aleksandrą Kowalicką (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Reportaż Agnieszki Ciecierskiej o przygotowaniach do Wigilii u Matysiaków (Cztery pory roku/Jedynka)
Ewa Kania (Dorota Matysiakowa) i Tadeusz Borowski (Stach Matysiak)
Ewa Kania (Dorota Matysiakowa) i Tadeusz Borowski (Stach Matysiak)Foto: Łukasz Szulim

W czwartek 15 grudnia minęło 60 lat odkąd na antenie Polskiego Radia pojawiło się słuchowisko "Matysiakowie". Do dziś wyemitowanych zostało 3119 odcinków tej najstarszej powieści w historii światowej radiofonii. - Jako scenarzysta współtworzę "Matysiaków" od 1,5 roku. Na początku uczuciem dominującym był strach, żeby czegoś, co jest i funkcjonuje bardzo dobrze, po prostu nie zepsuć - zdradza w "Sygnałach dnia" Adam Bauman.

Czytaj także
Matysiakowie splendor 1200.jpg
"Matysiakowie" - 60 lat minęło

Od 15 lat w rolę Doroty Matysiakowej wciela się Ewa Kania. Jej na początku też towarzyszyły obawy. - Przede mną tę postać grała Sławka Łozińska. Autorzy znali jej osobowość, pisali pod nią, bo my nie gramy w tym słuchowisku innych postaci, tylko siebie. To jesteśmy my, to są nasze rozmowy, nasze zapatrywania i temperamenty. No i nagle ma wejść nowa osoba. Ja trochę znam mój temperament, więc strasznie się bałam, że będę wyrywna - tłumaczy aktorka.

Jak to się stało, że Ewa Kania gra w "Matysiakach" wierną żonę, chociaż już dwa razy zmieniała męża i ile trwa nagranie jednego odcinka, dowiesz się z nagrania audycji.

Zapraszamy również do wysłuchania reportażu Martyny Podolskiej z próby do jednego z odcinków "Matysiaków" oraz reportażu Agnieszki Ciecierskiej o przygotowaniach do Wigilii u Matysiaków.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: Ewa Kania (aktorka filmowa, teatralna, radiowa), Adam Bauman (aktor, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych, współautor "Matysiaków")

Data emisji: 17.12.2016

Godzina emisji: 8.15

pg/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Matysiakowie" - od 60 lat na antenie!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 14:40
Powieść radiowa "Matysiakowie" emitowana jest na antenie Jedynki od 15 grudnia 1956 roku. Dziś zaglądamy za kulisy jej powstawania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wisia z "Matysiaków": każde odejście to dla nas dramat

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2016 14:57
- Wszyscy, którzy przeszli przez "Matysiaków", a było nas 250 osób, ulegali jakoś tej rodzinnej atmosferze stworzonej przez Stasię Perzanowską. Dlatego, gdy ktoś z nas odchodzi, jest to wielki dramat - mówi Ludmiła Łączyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Matysiakowie" - 60 lat minęło

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 16:50
15 grudnia 1956 roku o godz. 20.35 na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia wyemitowano pierwszy odcinek powieści radiowej "Matysiakowie".
rozwiń zwiń