X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ratownicy WOPR biegli pomóc, rowerzysta się wściekł

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 09:22
- Staramy się takie sytuacje nagłaśniać, aby inne osoby wspomogły nas w walce z takimi dziwnymi zachowaniami - powiedział w radiowej Jedynce Michał Czernicki ze Stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bogdan Wankowicz/shutterstock.com

W długi weekend majowy doszło nad Wisłą do incydentu. Ratownicy Stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, stacjonujący w bazie w Porcie Czerniakowskim, otrzymali sygnał, że w wodzie znajduje się osoba, która potrzebuje pomocy. Gdy biegli do łodzi przecięli drogę rowerzyście, który musiał zahamować i ich przepuścić. Mężczyzna się bardzo zdenerwował. Gdy ratownicy wrócili do portu po interwencji zastali go na miejscu. Rowerzysta zachowywał się agresywnie, wyzywał woprowców. Konieczne okazało się wezwanie policji.

Jak przyznał w audycji "Sygnały dnia" Michał Czernicki, do takich zdarzeń dochodzi coraz częściej. Nazwał takie sytuacje żenującymi. - My ratujemy życie i zdrowie ludzkie, pomagamy osobom trzecim. Ten pan także może się znaleźć w takiej sytuacji kiedyś - wskazał. - Staramy się takie sytuacje nagłaśniać, aby inne osoby wspomogły nas w walce z takimi dziwnymi zachowaniami - podkreślił. Przypomniał, że kilka dni temu załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego miała problemy z panem, którego samochód został zakurzony przez lądujący śmigłowiec. Czy ratownicy są pod ochroną? Co grozi za zaatakowanie ratownika na służbie?

W zeszłym roku - jak wynika z policyjnych statystyk - utonęło 449 osób. Najczęściej toną osoby w wieku powyżej 50 lat (233 przypadki). Do tragedii najczęściej dochodzi nad rzekami. Najczęstsze okoliczności wypadków utonięcia to są kąpiele w miejscu niestrzeżonym ale niezabronionym. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Michał Czernicki opowiedział skąd się biorą takie statystyki i jak powinniśmy zachowywać się nad wodą, by wypoczynek był bezpieczny.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: Michał Czernicki (Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - WOPR)

Data emisji: 12.05.2018

Godzina emisji: 7.14

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak